Türkiye bu hareketi çok özlemişti!

Türkiye bu hareketi çok özlemişti. Şanlıurfa valisi Abdullah Erin, tebdili kıyafet giyip korumasız ve yanına kimseyi almadan Şanlıurfa da ki hastaneleri tek tek gezerek bir vatandaş gözü ile kente ki önlemleri gözlemledi.

Maskesini takip Şanlıurfa’yı gezen Vali Erin, kendi başkanlığında ki İl Hıfzıssıhha Kurulunda alınan kararların sahada ki yansımalarını gözlemledi, hastane de hastalar ile oturup sohbet etti.

Hastane de sıra bekleyen vatandaşların derdini dinleyen Vali Erin’i tanıyan kimi vatandaşlarda şaşkınlık yaratırken Valinin bu hareketi gönülleri bir daha fethetti.

Koronavirüs vaka sayılarının arttığı ve her geçen gün onlarca evin karantinaya alındığı Şanlıurfa’da şikayetleri kulak ardı etmeyen Vali Erin, hastanede denetime çıktı. Denetimi hastane yönetiminden gizli bir şekilde yapan Vali Erin, özellikle pandemi çadırındaki çalışmaları izledi.

Koronavirüs pandemi çadırını da gezen vali Erin, edindiği izlenim ve gördüğü eksiklikleri daha sonra görüştüğü hastane yönetimi ile paylaşarak sorunların hızlı bir şekilde çözülmesini istedi.

Vali Recep Yazıcıoğlun’u hatırladı

Şanlıurfa valisi Abdullah Erin’in bu hareketi Denizli eski valisi merhum Recep Yazıcıoğlu’nu hatırlattı. Efsane Vali olarak akıllara kazınan Yazıcıoğlu da kimi zaman tebdili kıyafet ile kurumları denetleyerek halkın gönlünde taht kurmuştu.

Urfa Yaşam
Urfa Haber
Urfa Gündem


Etiketler: 508 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir