TRT yönetimi değişti

TRT’de yönetim yapısı yeniden düzenlendi ve atamalar yapıldı. 

TRT’de genel müdürlüğe Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, yönetim kurulu başkanlığına ise Prof. Dr. Ahmet Albayrak atandı.

Resmi Gazete’nde yayımlanan düzenlemeyle TRT’de daha önce tek kişide toplanan yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdürlük görevleri ayrıldı. 1. Mükerrer sayıda yer alan kararla da atamalar yapıldı. 

Bu kapsamda yönetim kurulu üyesi sayısı 7’den 9’a çıkarıldı ve genel müdür aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olarak görevlendirildi. 

Yeni yönetim 

Atamalar kapsamında TRT Yönetim Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Ahmet Albayrak getirildi. Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı ise TRT Genel Müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak atandı. 

TRT Yönetim Kurulu’nun diğer üyeleri ise şu isimlerden oluştu: 

Doç. Dr. Oğuz Göksu, Doç. Dr. Veysel Kurt,  Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin, Atakan Yılmaz, Mücahid Eker,  Hilal Kaplan Öğüt, Meryem İlayda Atlas Çetin.

Bu arada, atama kararları kapsamında, TRT Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Akış, Osman Urgun, Erkan Durdu da görevden alındı. Temmuz 2017’den bu yana Genel müdürlük koltuğunda oturan İbrahim Eren’in dört yıllık görev ermişti.  

Kim, kimdir?

-Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı (TRT Genel Müdürü): Uludağ Üniversitesi İİBF  Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. 2015-2018 yılları arasında SETA’da iç siyaset alanında çalışmalar yaptı. 2018’de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında başkan yardımcısı oldu.  Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

-Prof. Dr. Ahmet Albayrak (TRT Yönetim Kurulu Başkanı)  Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü bitirdi. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar’da yüksek lisans ve sanat yeterliliği eğitimini tamamladı.  Çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüller aldı, sergiler açtı. Değişik kurum ve kuruluşlarda görev aldı, yöneticilik yaptı. Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi’nde ders verdi.


Etiketler: 157 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.