TMO’da yolsuzluk iddiası! 4 kişi tutuklandı

Şanlıurfa Toprak Mahsulleri Ofisi’nde (TMO) Suriye’den Türkiye’ye arpa, buğday alındığı fakat bu mahsullerin TMO’nun depolarına girmediği ve 70 milyonun üstünde bir yolsuzluk olduğu iddia edildi.

 

Cumhuriyet Gazetesinden Zehra Özdilek’in haberine göre söz konusu iddialara ilişkin açılan dava TMO Şanlıurfa Şubesi Müdür Yardımcısı Abdurrahman Bağlı’nın tutuklandığı bilgisine yer verildi.

 

Şanlıurfa Toprak Mahsulleri Ofisi’nde (TMO) yolsuzluk yapıldığı iddialarına ilişkin TMO Şanlıurfa Şubesi Müdür Yardımcısı Abdurrahman Bağlı’nın aralarında olduğu 10’u aşkın kişi 7 Nisan’da gözaltına alındığı bilgisi söz konusu haberde paylaşıldı.

Şanlıurfa 2. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından “rüşvet almak ve vermek”, “ihaleye fesat karıştırmak”, “kamuyu zarara uğratmak” suçunu işledikleri iddiasıyla 4 kişinin tutuklandı.

 

Delil olarak ihbarlar ve telefon konuşmalarının gösterildiği iddianamede Abdurrahman Bağlı, yedi ihaleye fesat karıştırmakla suçlandı. Şaibeli olduğu iddia edilen beş ihalenin bir firma tarafından alındığının belirtildiği iddianamede kamunun zarara uğratıldığı bilgisine yer aldı.

Ayrıca TMO Şanlıurfa Şubesi’nde gerçekleştiği iddia edilen yolsuzluğa birçok milletvekili ve bürokratın isminin karıştığı da iddia edildi.  Cumhuriyet Gazetenin haberine göre tutuklanan kişilerin TMO Şanlıurfa Şubesi Müdür Yardımcısı Abdurrahman Bağlı, eski AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mazhar Bağlı’nın kardeşi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanan ve yaklaşık bir ay önce Bakanlık Müşaviri yapılan Mehmet Selim Bağlı’nın amcasının oğlunun tutuklandığı bilgisine yer verildi.


Etiketler: 317 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.