TERÖRE TESLİM OLMAYACAĞIZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, konuşmasında, İstanbul İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıya değindi.

‘Teröre teslim olmayacağız” diyen Bahçeli, ”Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Kiralık katilleri üzerimize salanlara misliyle cevap vereceğiz” ifadesini kullandı.

MHP lideri, HDP’nin kapatılması gerektiğini de söyledi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

”Terör örgütleri tüm insanlığın ortak can düşmanıdır. Türkiye’nin öncelikli sorunu bölücü terör sorunudur. Terör sorunu ülkemizin henüz kabuk bağlamamış yarasıdır. Türk milleti terörle yaşamaya alışmayacaktır. Terörün haklı bir gerekçesi asla olamaz.

Türkiye ne zaman adından söz ettirse bölgesel ve küresel meselelere muktedir bir şekilde ne zaman müdahil olsa çok gecikmeden asimetrik saldırılara maruz kalmaktadır. Türkiyemiz sağlam duruşunu güçlendirdikçe dost kisveli hasım ülkeler boş durmayacaktır. Herkes terörle arasına kalın bir çizgi çekmek mecburiyetindedir.

TBMM’de bölücü sima istemiyoruz, terörist görmeye dayanamıyoruz. HDP’nin Türk siyaset ve demokrasi hayatında bir saniye yer almasına tahammül edemiyoruz.

HDP, PKK’nın eylem yoldaşıdır CHP’nin ikiz kardeşidir.

Aralarında çocukların da bulunduğu 6 evladımız şehit olmuştur. Teröre teslim olmayacağız. Bu katil saklandığı evde yakalanmıştır. Hangi ülkelerin parmağı olduğu mutlaka netleşecektir.

Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız. Kiralık katilleri üzerimize salanlara misliyle cevap vereceğiz. CHP yönetimine çağrım terörizmle aralarına kesin mesafe koymalıdır.

Zillet ittifakına sesleniyorum; korkmayın ürkmeyin çıkın milletimizin huzuruna mertçe ‘PKK terör örgütüdür, canidir’ diye konuşun. Konuşun ki nerede durduğunuzu görelim ve öğrenelim. Cesarete konuşun ki adam mısınız değil misiniz onu idrak edelim.

İstiklal Caddesi saldırısı, Türkiye’nin Rusya ile Ukrayna arasındaki başarılı diplomasisine bombalı cevaptır, Türkiye’nin hızını kesme darbesidir. İstiklal Caddesi saldırısı tıpkı Gezi Parkı gibi Türkiye’yi geriye düşürme girişimidir.”


Etiketler: 69 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir