Tecavüz suçlamasına savcılık yakalama kararı çıkardı!

Devletin şerefli üniformasını taşıyamayacak!

Savcılık yakalama kararı çıkardı!

Uzman Çavuş M.O tarafından tecavüze uğradığını iddia ettiği bir mektup arkasında bırakıp canına kıyan genç kadın dün toprağa verildi. Savcının ifadesini alıp adli kontrol şartı ile serbest bıraktı şahıssa sosyal medya üzerinden çığ gibi tepkiler geldi. Dünden beri sosyal medyanın gündeminde yer alan uzman çavuşun tutuklanamasın için yaklaşık 350bin mesaj atıldı.

 

Sosyal medyanın gücü

Dünden beri sosyal medyanın bir numaralı gündemi olan şahsın tutuklanması için etiketler oluşturuldu.  Türkiye’nin her kesiminden ilgili şahsın tutuklanması için yaklaşık 350bin mesaj atıldı. Sosyal medyada eleştirilerin odağı olana Adli kontrol şartı ile salıverilme kararından geri adım atılırken gün içinde uzman çavuş Musa O. hakkında Savcılık tarafından tutuklama talep edildi. Musa O. hakkında, tutuklanması istemiyle yakalama kararı çıkarıldı.

 

Savcılık açıklaması

Savcılık’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

“Mağdur İ.E.’nin cinsel istismara maruz kalması olayı hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması yapılması uygun görülmüştür.

Mağdur 07.07.2020 tarihinde Siirt Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat ederek daha önce sosyal medyada tanışıp arkadaşlık yaptığı, şüpheli Musa Orhan’ın kendisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olmuş ve derhal soruşturma başlatılmıştır.

Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma kapsamında mağdur ve şüphelinin iddia ve beyanları doğrultusunda tüm deliller toplanmış ve titizlikle değerlendirilmiştir. Şüpheli 17.07.2020 tarihinde tutuklama istemiyle Siirt Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edilmiş, şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiştir.

Soruşturmanın tamamlanmasına müteakip şüpheli hakkında 27.07.2020 tarihinde Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesine nitelikli cinsel saldırı suçundan iddianame tanzim edilerek kamu davası açılmış ve Adli Tıp Kurumu raporunda belirtilen bulgular doğrultusunda yargılamayı yapacak mahkemeden şüphelinin tutuklanması talep edilmiştir.

Mahkemenin Başsavcılığımızın talebi hakkında bir karar vermesi beklenmekte olup yargılama süreci devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

O sapık yakalandı


Etiketler: 1228 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir