TARLADAN ŞAMPİYONLUĞA

Mevsimlik tarım işçisi Şanlıurfalı 14 yaşındaki Servet Çiftçi, minderde birçok rakibini nakavt ederek Anadolu Yıldızlar Ligi’ Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında Türkiye birincisi oldu. Minderde Türkiye Şampiyonu olan Çiftçi, ailesine destek olmak için Bolu’da çalıştığı tarlaya döndü.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Güreş Federasyonu tarafından28-30 Temmuz tarihleri arasında Çorum’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Türkiye finalleri sona erdi. Atatürk Spor salonunda gerçekleşen müsabakalara Türkiye’nin çeşitli illerinden 264 sporcu katıldı.

15 serbest ve 15 grekoromen stilde yarışan sporcular minderde büyük mücadele verdi. Çekişmeli geçen Anadolu Yıldızlar Ligi’ Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında Şanlıurfalı mevsimlik tarım işçisi Servet Çiftçi, birçok rakibini geride bırakarak Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyonluk ödülünü alan Eyyübiye Belediye Spor kulübü sporcusu Servet Çiftçi, mevsimlik tarım işçisi Şanlıurfalı bir ailenin çocuğu. Okul masraflarını karşılamak için ailesine destek olan Çiftçi, boş zamanlarını tarlada çalışarak geçiriyor.

Şampiyonluk heyecanını yaşamadan Bolu’ya çapa yapmaya gittiğini anlatan Türkiye şampiyonu Servet Çiftçi, ‘’Eyyübiye Belediyesi sporcusuyum. Çorum’da yapılan Anadolu Yıldızlar Liginde Türkiye şampiyonu oldum. Türkiye şampiyonu olduktan sonra Urfa’ya geri dönmek varken ben buraya Bolu’ya çapa geldim. Arkadaşlarımla günde 7 kez antrenman yapmak varken burada günde 3 kez antrenman yapıyorum. Arkadaşlarımdan geri kalıyorum. Türkiye şampiyonluğunu hocalarım ve arkadaşlarımla sevincimi yaşamak varken gelip burada tek başıma yaşıyorum. Bunun için bize yardım edilmesi lazım’’ diye konuştu.


Etiketler: 101 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir