Tarım arazilerine zarar verenlere ağır yaptırım geliyor

Türkiye’nin en bereketli toprakları olarak bilinen Suruç ovasına su gelmesi ile tarım arazilerin kıymeti artarken tarım arazilerin korunması için belediye ve kaymakamlık seferber oldu.
Planlama dışı tarım arazilerine yapılan kaçak yapılarla mücadele eden belediye, inşaat atığı molozların dere, kamu alanı ve tarım arazilerine atılmasını engellemek için ağır yaptırımlar yoluna gidiyor.

“Tarım arazileri betona dönüştürmeye kimsenin hakkı yok”

Suruç ilçe kaymakamı ve Başkan Vekili Kenan Aktaş, “Ülkemizin en verimli ovalarından olan Suruç Ovasında kaçak yapı ile ilgili mücadeleye devam ediyoruz. Hiç kimsenin bu bereketli ovayı betonarmeye dönüştürmesine hakkı yok buna da müsaade etmeyeceğiz “ dedi.

Tarım arazilerinin deforme eden moloz yığını gibi atıkların tarım arazilerine zarar vermesini engelleyeceklerini belirten Kaymakam Aktaş, Suruç ovasının bereketli toprakları tüm ulusun milli mirası olduğunu ve korunmasının önemine dikkat çekti. Tarım arazilerine zarar verenlerin belediye ihbar hattına bildirilmesini talep eden Aktaş, “İlçemizde maalesef özellikle tarım arazilerinde kaçak moloz dökümüne rastlanıyor. Bu konuda her bir bireyin duyarlı olması gerekir” dedi.

Korona virüs salgını nedeni ile temizliğin önemine de dikkat çeken kaymakam Aktaş, “Pandemi süreci hepimizin çevreye göstermesi gereken hassasiyetin en somut örneği oldu. Duyarsız ve bilinçsiz hareket etmenin cezasını, bugün neredeyse bütün dünya ödüyor. Bizler, göreve geldiğimizden bu yana çevre konusunda hassas ve yapıcı olmaya çalıştık. Şimdi bunlara daha da dikkat ediyoruz. Tekrar söylüyoruz özellikle TARIM arazilerine moloz dökenler tespit edilerek en ağır idari para cezası ile cezalandırılacak bunu duyurmuş olalım” dedi.

 

#Suruç Haberleri


Etiketler: 694 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir