Suruç’ta neler oluyor?

Suruç'ta ne oluyor?

Şanlıurfa halkı yapılmakta olan cevre yolunun bitmesine dair bir müjde beklerken kara haberler art arda gelmeye devam ediyor.

16 Ağustos günü Suruç ilçesinde Akçakale – Suruç çevre yolu yapımında çalışan Diyarbakır nüfusuna kayıtlı oldukları öğrenilen İhsan Arslan ve Semih Kaçmaz adlı işçiler, devrilen iş makinesinin altında kalarak yaşamını yitirmişti. İşçilerin üzüntüsü dinmeden bir ölüm haberi daha geldi.

İş kazaları ile gündeme gelen söz konusu çevre yolu ve yükleyici firma hakkında ‘ihmal’ iddiaları dillendirilirken Şanlıurfa ve Suruçta yöneticilerden herhangi bir açıklama gelmiyor. Son olarak Suriye uyruklu Mahmut Mişo isimli işçi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Cenazeyi farklı firmaya taşınıyor iddiası!

İddiaya göre bir hafta arayla meydana gelen iş kazasında firma yetkilileri işçinin cesedini farklı bir firmaya taşımak istedi.  Kaza Suruç şantiyesinde gerçekleşti ancak hayatını kaybeden Mahmut Mişo’nun cesedi firma yetkilileri tarafından başka bir şantiyeye götürülmek istendi, bunun üzerine orada çalışan başka işçiler ve cenaze sahibi acılı ailenin tepkileri nedeni ile firma bu isteğinden vazgeçti.

İhmal iddiaları dillendiriliyor!

Kısa sürede 3 işçinin hayatını kaybettiği şantiyede ihmal iddiaları dillendiriliyor. İşçi aileleri ihmal olduğunu dillendirirken, firma yetkililerinin, Şanlıurfa ve Suruç da yetkililerin konu hakkından herhangi bir açıklamada bulunmaması ve herhangi bir soruşturanın açılıp açılmadığı gibi bilgilerin paylaşmamasına tepki veriyorlar.

Yetkililerden ses yok!

Bugüne kadar Şanlıurfa valisi Abdullah Erin ve Suruç kaymakamı Kenan Aktaş başta olmak üzere yetkililer tarafından ilgili firma hakkında açıklama yapılmazken ve Milletvekillerinin konuya dair herhangi bir açıklama ve soru önergesi vermeleri söz konusu olmadı. İnternet üzerinden firma hakkından herhangi bir bilgi, açıklama bulunmadığı gibi firmanın ölümler hakkında herhangi bir açıklaması veya iddialara yanıt niteliğinde bir cevabı da bulunmuyor.

Suruta devrilen iş makinası iki can aldı!


Etiketler: 753 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir