Suruç’ta kadın hırsızlar yakalandı

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelerek hırsızlık yaptıkları belirlenen 3’ü kadın, onlara yardım ve yataklık ettiği belirlenen 1 erkek olmak üzere 4 kişi Suruç Emniyet güçlerince yakalandı.

Suruç İlçe Emniyet müdürlüğüne gelen bir ihbari değerlendiren Polis, Şehir dışından gelerek ilçede hırsızlık yaptıkları belirlenen 4 kişiyi yakaladı. Yakalanan şahıslar göz altına alınırken 1470 TL para ve 1 adet Tam Cumhuriyet altın ele geçirildi.

İhbarı değerlendiren ekipler şüpheli kadınların geldikleri 34 XXX 51 plaka aracı ilçe merkezinde takibe aldı. Polislerin takibinden habersiz olan zanlılar S.Y, G.Y, D.G, S.Y ilçe merkezinde ev ve iş yerlerinden yapmış oldukları hırsızlıkların ardından Aligör Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde kendilerini bekleyen araca bindikleri sırada yapılan operasyonla suç üstü yakalandılar.

Polisi karşısında gören hırsızlardan S.Y.isimli kadının yere attığı çorap içerisinden 1470 TL para ve 1 adet Cumhuriyet altını çıkarken D.G isimli kadının ise yere attığı ve kapı açmaya yarayan plastik kart ele geçirildi. Göz altına alınan şahıslar yapılan işlemlerin ardından çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


Etiketler: 601 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir