Suruç’ta bir köy sular altında

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bağlı Uludüz (Xerat) köyünde tahliye kanalının olmaması nedeni ile taşan atık sular nedeni ile köy su altında kaldı.

Köylülerin, yetkililerin kendilerini duymamazlıktan geldiğini söylerken köyde kimi yerlerde su akarken kimi yerlerde ise su göletleri uluştu. Atık su göletlerine giren çocuklar ise aileleri için ayrıca kaygıya neden oluyor.

DSİ’nin tahliye kanalları açması yâda belediyenin oluşan büyük su birikintilerini doldurmasını talep eden köylüler sosyal medya hesaplarından konu ile ilgili sürekli yetkililere çağrıda bulunuyorlar.

Uludüz köy sakinlerinden Server Gören, Muhtarın birçok kez dilekçeler verdiğini ve sorunun çözülmesi için uğraştığını buna rağmen sorunun çözüme kavuşturulmadığını söyledi.

Server Gören, ”Köyün içinde komşulara gidemeyecek duruma geldik, Arabalar bile köyün içine zor bela giriyor su yüzünden. Yazın taşan atık sular köyü basıyor, kışın yağmur suları.  Beklentimiz ve ricamız sesimizin duyulması ve bir önce sorunun çözülmesidir ”dedi.


Etiketler: 2423 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir