Suruç’ta 3yıl önce yapılan Öğrenci Yurdu daha bitirilemedi; Öğrenci velileri tepkili

Şanlıurfa’nın Suruç  İlçesi Aligör Mahallesi Eski Jandarma Karakolunun yerine 3 yıl önce  yapımına başlanılan Öğrenci yurdu halen bitirilemedi.

Yapımına başlanılan öğrenci yurdunun yakınında bulunan 3 okul ne yazık ki 3 yıldır tamamlanamayan öğrenci yurdundan yaralanamıyorlar. mahalle sakinleri öğrenci yurdun bir an önce bitirilip, hizmete girmesini bekliyorlar. yetkililerin yurt binasına sahip çıkmasını istiyorlar.

Çevre Sakinleri, Okulların 6 eylülde açılacak, ama yapımına başlanılan öğrenci yurdu daha bitirilemedi. Yurdun yakınında bulunan 3 okul faydalanmıyor özelikle Türkiye çapında derece yapan Suruç Fen Lisemiz var, Bu okulumuz pansiyonludur.  şehir dışında öğrenciler gelmektedir. öğrencilerimizi yatak konusunda sıkıntı yaşamamaları için bir an önce bu yıl ki eğitimi ve öğretim yılına yetiştirilmesini bekliyoruz. Özelikle ilçe kaymakamız Kenan Aktaş’tan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Han Özdemir’den ve İl Valimiz Abdullah Erin’den konuyla ilgili bir an önce el atmalarını istiyoruz dedi.


Etiketler: 271 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir