Suruç’a fiber altyapısı geliyor

Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Kenan Aktaş’ın Suruç ilçesin de internet alt yapısının yenilenmesi ile ilgili yaptığı görüşmeler olumlu sonuçlandı.

Suruç Belediyesi ve Şanlıurfa Türk Telekom İl Müdürlüğü işbirliğiyle ilçenin tamamı ışık hızında fiber internet altyapısına kavuşturulacağı konusunda görüş birliğine varıldı.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş Şanlıurfa Türk Telekom İl Müdürü Mehmet Toydemir yüklenici firma yetkilisi ile yapılan görüşme sonrasında çalışma başlatıldı.

Görüşme sonrasında açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan V. Aktaş  “İnternet ve teknoloji çağında yaşanan hızlı değişimin gerisinde kalamayız.

Suruç’ta ilk defa İlçemizin internet erişim altyapısında köklü bir değişiklik yapılacak. Türk Telekom yetkilileri ile uzun zamandır görüşme halindeydik. İlçemizin nüfusu her geçen gün artmakla birlikte yoğun bir internet kullanımı da söz konusu. Bu noktada vatandaşlarımızdan çok sayıda şikâyet alıyorduk. Yenilenecek altyapı sayesinde, İlçe’nin tamamı ışık hızında fiber internet erişimi teknolojisinden yararlanacak.

Altyapıdaki dönüşümle birlikte sadece hızlı internet erişimi sağlanmayacak aynı zamanda da telefon, uydu yayınları, internet üzerinden sağlanan görüşmeler ve her türlü iletişimde de büyük kolaylıklar ve hızlı erişim imkânı sağlanacaktır vatandaşlarımız ve tüm kurumlarımız da bu noktada rahatlığa kavuşacak ” diye konuştu.

Şanlıurfa Türk Telekom müdürü Mehmet Toydemir ise Suruç’ta Üç aşamalı projede ilk etabında sahada belirlediğimiz losyonları fiber alt yapıya geçireceğiz. İlçenin tamamında yılsonunda tamamlanmak üzere çalışmalara başlıyoruz. Sayın Kaymakamımıza yakın ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim “dedi.


Etiketler: 522 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.