Suriyeli çocuklar Vali Erin’i hüzünlendirdi

Suriyeli çocuklar Vali Erin'i hüzünlendirdi

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Denetime çıktığı sırada caddede atık toplarken gördüğü 2 çocuklu Suriyeli aile için aracını durdurup aile ile ilgilendi. Ailenin durumuna üzülen Vali Erin, ailenin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için talimat verdi.

Suriyeli çocuklar Vali Erin’i hüzünlendirdi

Aracını durdurup atık toplayan Suriyeli Anne ile ilgilenen Vali Erin, Anne ile Arapça sohbet edip, annenin sorunlarını dinledi. Atık toplarken çocukları atık aracında yaptığı bir bölmeye koyan anne ve iki çocuğun durumu Vali Erin’i hüzünlendirirken aile için elinden gelen her türlü yardımı yapacağını belirti.

Aracını tahsis etti

Vali Erin, Ailenin evlerine yetiştirilmesi için koruma aracını da tahsis etti.  Vali Erin, “Evlerindeki ihtiyaçlarını karşılayabilecek gücümüz kudretimiz var. Zaten Urfalılar bunu yapar. O ailemizi de takip edeceğiz” dedi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Koronavirüs tedbirlerini denetlemesine çıktığı esnasında cadde de gördüğü 2 çocuğuyla birlikte atık toplayan kadının tüm ihtiyacının giderilmesi için talimat verdi.

 

Abdullah Erin
Abdullah Erin

“TÜM İHTİYACI KARŞILANACAK”

Şanlıurfa’da 400 bine yakın Suriyelinin olduğu belirten Vali Erin, “Şanlıurfa, Suriyeli kardeşlerimize Cumhurbaşkanımızın o tavsiyesini emir telakki edip 10 seneye yakın bir süredir ev sahipliği yapıyor. Büyük bir özveri ve fedakarlık örneğidir. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir örnek yoktur. 2 milyon nüfuslu şehirde neredeyse nüfusun 4’te 1’i oranında Suriyeli kardeşimizi misafir etmeye devam ediyoruz. Özellikle son dönemlerde Suriyeli hanım kardeşlerimizin bir kısmının caddelerde ve sokaklarda biraz önce gördüğümüz gibi ufak çocuklarıyla birlikte atık toplayarak geçimini sağlamaya çalıştığını gördük. Özellikle bu konuda çok hassasız” dedi.

Etiketler: 1600 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir