Siverek belediye başkanı istifa etti!

Siverek İlçesinde Belediye Başkanı Şehmus Aydın istifa etti.

31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde başkanlık koltuğuna oturan Aydın’ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Şanlıurfa Valiliğine istifa dilekçesini sunduğu öğrenildi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek Belediye Başkanı Şehmus Aydın’ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden ayrılmak için dilekçesini kendilerine sunduğunu belirtti.Vali Abdullah Erin, söz konusu istifa dilekçesinin bugün itibariyle işleme alındığını ifade etti.

Bu arada, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığımızın da bilgileri olduğu öğrenildi. Belediye başkanı istifasını verdiği için 1. başkan vekili süreç tamamlanıncaya kadar vekaleten belediye başkanlığına bakacak.

Bugün tarihi itibariyle Valilik olarak 5393 sayılı Belediye Kanunu’na göre 10 gün içerisinde toplantıya davet edilecek. Perşembe günü meclis toplanmış olacak ve meclis kendi içerisinde Belediye Kanunu’nun seçim usulünü işletmesi suretiyle belediye başkanı seçimi gerçekleştirecek.

ŞEHMUS AYDIN KİMDİR?

“1950 yılında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğan Şehmus Aydın, ilk, orta ve lise eğitimini Siverek’te tamamlandı. Ankara Gazi Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun olan Aydın, Devlet ve Su İşleri Müdürlüğü’nde (DSİ) çeşitli görevlerde bulundu. 1984-1989 yılları arasında Siverek Belediye Başkanı seçilen Aydın, evli ve 6 çocuk babasıdır. Aydın, son olarak 31 Mart 2019 tarihinde Siverek Belediye Başkanı seçilmişti.”

 

 


Etiketler: 317 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir