ŞENYAŞARLAR SORUŞTURMASI: 4 TUTUKLAMA

Şenyaşar ailesi soruşturmasında aralarından AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Yıldız bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Şenyaşar ailesi soruşturmasında Şanlıurfa’da gözaltına alınan AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Yıldız ve 11 kişi adliyeye sevk edildi.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde dükkanına yapılan saldırı ve sonrasında Şenyaşar ailesinden 3 kişinin öldürülüp, 2 kişinin yaralandığı olaya ilişkin gözaltına alınan AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Yıldız, yeğenleri Osman Şah Yıldız, Şeğsin Yıldız, danışmanı Mustafa Amaç ve akrabaları İbrahim Şimşek, Mikail Şimşek ve Osman Yıldız’ın aralarında olduğu 11 kişi emniyetteki sorgularının ardından Şanlıurfa Adliyesi’ne sevk edildi.

Adliyeye getirilen Yıldız ailesi, “kasten öldürmek” ve “delilleri karartmak” suçundan savcıya ifade verdikten sonra tutuklama talebiyle nöbetçi hâkimliğe sevk edildi. Şüphelilerden 7’i
adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, Vekilin kardeşi Celal Yıldız ile birlikte 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Etiketler: 139 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.