Şenyaşar ailesinden özür diledi

Tarım ve Hayvancılık eski bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 2018 yılında Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Şenyaşar ailesinden 3 kişinin öldürüldüğü olaya ilişkin olarak gazeteci Ferhat Özer’e açıklamalarda bulundu.

Bazı temas ve görüşmeler için yurt dışında bulunan Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba 2018 yılında Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan olayla ilgili konuştu.

Fakıbaba konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Ben ne hakimim, ne savcıyım, ne avukatım. Vicdanımın sesini dinledim. Bana terör olayı olarak anlatılmıştı. Bakandım, o zaman. Ben de dedim ki ‘PKK yapmış.’ Bana öyle söylendi, ben de öyle bir ifadede bulundum. Sonra baktım ki, durum öyle değil. Allah rahmet eylesin, bu adamların dükkanına gitmişim. Devletin bakanıyım. Adamlar PKK’lı olsa bana bir şey yapmaları lazımdı. Beni güler yüzle karşılamış ve uğurlamışlar. Bunlar PKK’lı değil, HDP’ye oy veren vatandaşlar. Buna saygı duyarım. Ben de Şenyaşar ailesini arayarak özür diledim. Bu siyasi değil vicdani bir meseledir. Vicdanın hesabı ağır olur. Vicdanımın sesini dinleyerek Şenyaşar ailesinden özür diledim. Durum bundan ibarettir”


Etiketler: 69 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.