SELİN YARALAR SARILIYOR…

Suruç’ta Nisan ayı sonu , Mayıs ayı başında etkili olan sağanak yağmurla birlikte oluşan sel suları sonrasında selden zarar gören bölgelerde yaralar sarılıyor.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş;”İlk andan itibaren gerekli acil durum müdahalesi yapıldı ve Şanlıurfa Valiliğimiz koordinesinde Kaymakamlığımız bünyesinde Kriz masası oluşturuldu. Bir yandan sular altında kalan mahallelerde çalışma yapıldı bir taraftan da hasar tespit çalışmaları gerçekleştirildi” dedi.

Sel nedeniyle oturulamaz hale gelen, tüm evlerin hasar tespit çalısmasının yapıldığını yapılmaya devam ettiğinin altını çizen Kaymakam Aktaş ” Kaymakamlık, Belediye ve ilgili tüm kurumlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız, vatandaşlarımızın barınma ,giyim, gıda,su ve enerji gibi ,beyaz eşya, halı, dolap, yatak, gıda ve zarar gören tüm eşyaları tespit edildi, bu konuda her türlü ihtiyaclarını gideriyoruz ve gidermeye devam edeceğiz “dedi.

Aşağı Maden ,Yukarı Oylum ile Aşağı Oylum , Özlüce sağlar mezrası, höyükyanı, gölcük, Boztepe, oymaklı, Salıkuyu, Akören, Yalnızdam, Uludüz, Karacaören, Göleç bölgelerinde sel suları tahliye ve mazgal temizleme çalışmaları devam ederken, hasar tespit çalışmaları tamamlandı.


Etiketler: 15 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.