Şanlıurfa’da yerel medya sorunları masaya yatırıldı

“Yerel Medya Buluşmaları Projesi” kapsamında Şanlıurfa’daki yerel ve ulusal medya temsilcileri “çok kanallı yayıncılık” sistemi hakkında bilgilendirildi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSSO) Harran Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Erdoğan Güvel, Basın İlan Şanlıurfa Şube Müdürü Rıza Kara, Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş ve Şanlıurfa ve  Adıyaman‘daki yerel ve basın y temsilcileri, ile ajans temsilcileri katıldılar.

Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş, Daily Sabah Genel yayın yönetmen yardımcısı Osman Bahattin Dirlik, Daily Sabah SEO Multimedya yöneticisi Rahmi Osman Kaçmaz, Daily Sabah SEO editörü Can Kazancıoğlu tarafından sunum yapıldı.

Konuşmacılar, sesli, görüntülü ve yazılı basına ilişkin çok kanallı yayıncılık konusunda yerel medya temsilcilerine bilgi verdi.

Toplantıda Yerel TV Kanallarının, Gazetelerin, Radyoların temsilcileri yaşadıkları sorunları, karşı karşıya kaldıkları olumsuzluklarla ilgili istişarede bulunuldu.

Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş, Yerel basını güçlendirme amacı ile başlatılan proje kapsamında düşüncelerini dile getirdi. Meslek ve yerel medya açısından iletilen sorunları rapor haline getireceklerini vurgulayan Kızıltaş, toplam 19 bölgede icra edilen bu toplantıların, bazı konuların ve sorunların gündeme getirilerek çözüm üretilmesi konusuna vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdür Vekili Erdoğan Güvel toplantıya katılan medya mensuplarına  teşekkür etti.


Etiketler: 58 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir