Şanlıurfa’da kanlı pusu ?

Şanlıurfa’da traktörle tarlaya giden 2 kardeşin aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan akrabaları tarafından pusuya düşürülerek yaralandıkları pusu, saniye saniye kameralara yansıdı.

Önceki ay Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı kırsal Denizbacı Mahallesi’nde yaşandı. Hasat döneminde traktörle fıstık tarlalarına giden Fevzi ve Bülent Yıldırım kardeşler, birilerinin fıstık ağaçlarına zarar verip dallarını kırdıklarını gördü.

Evdeki abileri ile jandarmaya haber veren 2 kardeş, daha sonra traktörle bahçede ilerlemeye devam etti. Ağaçların arasında ellerinde silah olan husumetli oldukları kuzenlerini gören kardeşlerden Bülent Yıldırım, cep telefonunu çıkarıp kayıt almaya başladı.

Traktöre yaklaşan şahıslar, silahlarını 2 kardeşe doğrultup ateş etmeye başladı. Bülent Yıldırım traktörün römorkuna yatarak mermilerden korunmaya çalışırken, sürücü koltuğundaki Fevzi Yıldırım ise traktörden atlayıp korunacak yer ararken vuruldu.

Saniye saniye cep telefonuna yansıyan görüntülerde uzun namlulu silahlardan çıkan mermilerin traktör ile römorka isabet etmesi yer alıyor.

Kısa sürede olay yerine gelen jandarma ekipleri olaya müdahale ederken, kaçan saldırganlardan biri iddiaya göre şahısların evine giderek içeride kadın ve çocukların da olduğu sırada ateş açmaya başladı. Silahtan çıkan mermiler evin değişik yerlerine isabet ederken şans eseri bu saldırıda ise yaralanan olmadı.

Farklı yerlerde yaşamalarına rağmen Denizbacı Mahallesi’nde bitişik halde fıstık bahçeleri bulunan kuzenlerin, 14 dönüm bahçenin paylaşımı üzerinde anlaşamadıkları için husumetli oldukları öğrenildi.


Etiketler: 16 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.