Şanlıurfa’da 11 gözaltı

Şanlıurfa’da 11 gözaltı

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Koronavirüs bölümünde tedavi gören hasta yakınları hastanede olay çıkarmıştı. Olayla ilgili soruşturma açılırken 11 kişi gözaltına alındı.

 

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde geçtiğimiz günlerde kimi hasta yakınları, hastalarının sağlık durumları hakkında bilgi alamadıkları iddiası üzerine sağlık personelleri ile tartışmış ve çıkan arbedede hastanede kimi sağlık ekipmanı da zarar görmüştü.

Bugün Şanlıurfa valiliğinden konu ile ilgili bir açıklama yayınlandı. Açıklamada olayla ilgili yürütülen soruşturma da olaylarla bağlantılı olduğu tespit edilen 11 kişi gözaltına alındığı bildirildi. Ayrıca arbede sırasında sosyal mesafe  kurallarınıi ettikleri gerekçesi ile şahıslara 3 bin 150 tl idari para cezası kesildiği açıklandı.

 

Şanlıurfa tabip odasından kınama

Şanlıurfa Tabip odası ise yaptığı açıklamada,” Bu zor süreçleri beraber çalışarak atlatabiliriz.  Sağlık çalışanlarının motivasyonlarını kıran bu tür eylemlere devam etmesi sağlık çalışanlarının sahadan çekilmesine sebep olacaktır” şeklinde sert bir açıklama yayınlayarak olayı kınamıştı.

 


Etiketler: 603 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir