Şanlıurfa, Karadenizde’ki Afetzedeler İçin “Ben De Varım” Dedi

Şanlıurfa, Karadenizde’ki Afetzedeler İçin “Ben De Varım” Dedi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen Şanlıurfa’daki ilçe belediyeleri ve paydaş kurumların da destekleriyle “Ben de varım” kampanyası kapsamında Batı Karadeniz’de meydana gelen sel

felaketindeki afetzedelere ulaştırılmak üzere, hazırlanan 9 TIR 1 kamyondan oluşan malzemeler Kastamonu’ya doğru yola çıktı.

11 Nisan Stadyumu önünde gerçekleşen uğurlama törenine, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve kampanyaya destek veren kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

BAŞKAN BEYAZGÜL:”GÖNDERİLEN YARDIMLAR ŞANLIURFA’YA DUA OLARAK GERİ DÖNECEKTİR”

Yardım malzemelerinin Kastamonu için yola çıkmasından önce bir değerlendirmede bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül “ Bilindiği üzere Karadeniz Bölgesi’nde bir afet yaşandı. Bu zamanlar bir konuşma zamanı değil, birlik ve beraberlik zamanıdır. Afetzedelere el uzatma zamanı, yardım etme zamanıdır. Şanlıurfa’dan gönderdiğimiz yardım tırlarımız Şanlıurfa’ya dua olarak bereket olarak geri dönecektir. Biz de Şanlıurfa halkı adına bir tır yardım malzemesini hazırlayarak gönderiyoruz. Gönderdiğimiz yardım malzemelerinin afetzedelere şifa olmasını diliyorum. İzmir’de deprem felaketi yaşandığında da gerekli yardımları halkımıza ulaştırmıştık. Yine ülkemizin ciğerlerinin yandığı orman yangınlarımızda da ekiplerimizi hemen o bölgelere görevlendirdik. Millet olmanın gereği sevinçleri, üzüntüleri, sıkıntıları birlikte paylaşmaktır. Bugüne kadar yüreklerimiz afet bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımızlaydı şimdi ise yardımlarımızla da yanlarında olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

VALİ ABDULLAH ERİN:”ŞANLIURFA YARDIMLAR NOKTASINDA CÖMERTTİR”

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise konuşmasında 9 TIR 1 kamyondan oluşan yardım malzemelerinin Şanlıurfa’dan yola çıktığını belirterek zor günlerde birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Vali Erin, Şanlıurfa’nın yardımlar noktasında son derece cömert ve yardımsever bir şehir olduğuna dikkati çekti.

Konuşmaların ardından afetzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere Şanlıurfa Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların desteğiyle bir araya getirilen 9 tır ve 1 kamyondan oluşan ayni yardım malzemeleri, dualarla yola çıktı. Eklenme Tarihi: 20.08.2021 16:11 Foto Galeri


Etiketler: 63 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir