Şanlıurfa Emniyeti 4 ilde operasyon yaptı

Şanlıurfa Emniyeti 4 ilde operasyon yaptı

Şanlıurfa Emniyet müdürlüğü Şanlıurfa başta olmak üzere, İstanbul, Mersin ve Edirneyi kapsayan dört ilde yuvalanan organize suç çetesine karşı operasyon düzenledi. Başarılı geçen dev operasyonda toplam 49 kişi göz altına alındı.

Dört ili kapsayan operasyonda toplam 250 polis görev alırken 61 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan şüphelilerin suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurma, silahlı örgüte üye olma, tehdit, tefecilik, kumar oynatma, uyuşturucu temin etme ve yasa dışı bahis oynatılması gibi suçlara karıştıkları belirtildi.

Göz altına alınan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada  çok sayıda uzun namlulu silah, tabanca, av tüfeği, kuru sıkı tabanca, mermi ele geçirilirken aynı aramalarda kumar oynatılmasında kullanılan çok sayıda materyal ile çok sayıda alacak verecek defteri, not kağıtları ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre göz altına alınan 49 şüpheliden 13’ü tutuklanırken  8 kişi ise yurt dışına çıkma yasağı ve Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı.


Etiketler: 489 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir