Polisten Kaçarken Drone’a yakalandılar

polis-dronuna-yakalandi

Şanlıurfa’da narkotik Polis ekipleri, ‘torbacı’ olarak adlandırılan uyuşturucu satıcılarına yönelik 300 polisle drone ile operasyon düzenledi. Operasyonda 21 şüpheli gözaltına alınırken çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler uyuşturucu satıcılarına yönelik yürüttüğü çalışma sonucunda 21 kişinin uyuşturucu sattığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, şüphelilerin bulunduğu adreslere şafak operasyonu düzenledi. Drone ve zırhlı araçlarla düzenlenen operasyona 300 polis katıldı. Şüphelilerin adreslerine giden polisler kapılarını açmayan evlere kapıları koçbaşlarıyla kırarak girdi.

Kaçarken Drone yakalandılar
21 şüphelinin tamamının gözaltına alındığı operasyonda bir şüpheli evinin çatısından komşu evlerin çatılarına atlayarak kaçma anını emniyet drone’u anbean kaydetti.
Drone ile şüphelinin kaçtığı yönü tespit eden polisler şüpheliyi çatılardan kaçarken yakaladı. Eğitimli köpeklerin katıldığı ev aramalarında 9 paket halinde 200 gram bonzai maddesi, 23 paket halinde 35 gram metamfetamin, 1 paket halinde 3 gram eroin, 3 adet ectasy hap, 2 adet lyrica hap, 5 paket halinde 16 kilo 600 gram esrar ve 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Sağlık kontrolünden geçirilen 20 şüpheli Şanlıurfa’da bir şüpheli ise Denizli’de “Uyuşturucu madde ticareti yapma” suçundan gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.


Etiketler: 746 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir