Olay yerine giden 2 polis’e silahlı saldırı

Olay,Hilvan da meydana geldi .Kız kaçırma mevzusu yüzünden iki aile arasında çıkan sözlü tartışma kısa süre içinde erini kavgaya bıraktı. Mahale sakinleri polise haber verirken,kavgada ki karşı taraf ekipler gelmeden ola yerinden kaçtı. Bölgeye gelen sivil polisleri husumetlileri sanan belirsiz kişiler polis güçlerine av tüfeği ile ateç saçtı. İki polis memuru çıkan ateş sonucu yaralandı. Yaralılar Hilvan Devlet Hastanesine kaldırıldı. İlk müdahalesi orada yapılırken ardından Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Sağlık durumları iyi olduğu da öğrenildi. Olaya karışan 4 kişi de gözaltına alındı.

 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, olayın ardından beraberinde Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş ile birlikte ilçeye giderek inceleme yaptı. Yaşanan olayla ilgili olarak Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada ise şöyle denildi:

“01.02.2021 günü saat 22.00 sıralarında Hilvan ilçemizde meydana gelen kavgaya ilişkin yapılan ihbar üzerine olay yerine intikal eden İlçe Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekibimize av tüfeği ile açılan ateş sonucunda iki polis memurumuz saçmaların isabet etmesi sonucu yaralanmış olup, yaralı polis memurlarımız Hilvan Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin akabinde Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili oldukları değerlendirilen 4 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve olayın yaşandığı yerde gerekli güvenlik tedbirleri alınarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.”


Etiketler: 444 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir