okul yolunda ilginç uygulama

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okulların açıldığı ilk günde öğrencilere sürpriz yapmak ve öğrencileri kitap okumaya özendirtmek amacıyla, ağaçlar çiçek açtı etkinliği düzenledi.

Okula giden öğrenciler ve yoldan geçen vatandaşların ilgisini çeken etkinlikte, ağaçlara asılan kitaplar vatandaşlar tarafından kısa sürede toplandı.

Yapılan çalışma ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Mehmet Fahri Düşünekli,” Siverek Severek Okuyor Projesi çerçevesinde geçen yıldan bu yana öğrencilerimize 50 bine yakın kitap dağıttık. Bugün de okullarımızın açılmasının ilk günü olması sebebiyle ağaçlarımızda aynı gün kitap açsın istedik. Okul yollarımızda bulunan ağaçlar kitap açtılar, dallarında kitaplarımız var, öğrenci ve vatandaşlarımız ağaçlardan kitaplar topladılar. Aslında okulların açıldığı ilk günde, öğrencilerimize bir hediye niteliğinde de oldu bu kitaplar. Daha fazla öğrenciye ulaşmak istiyoruz, daha çok öğrencimiz, daha çok kitap okusun. Bu vesileyle yeni eğitim ve öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun” dedi

Ağaçta asılı kitaplardan birini alan ve parkta okumaya başlayan 70 yaşında ki Eyüp Aksoy, Aldığı kitabı torununa götüreceğini söyledi.


Etiketler: 15 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.