okul kantinlerine sıkı denetim

Ceylanpınar Belediyesi halkın sağlığı için denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri okul kantinlerinde öğrencilerin sağlıklı besinler tüketmesi için denetim gerçekleştirdi.

2022-2023 eğitim-öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte Ceylanpınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelindeki ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda bulunan kantinlerde sıkı denetim yaptı.

Özellikle hijyen konusunda sıkı bir denetim gerçekleştiren ekipler, kantincileri zararlı ürünler satmaması yönünde uyarılarda bulundu.

Vatandaşlar ve öğrencilerin sağlığının ön planda geldiğini ifade eden Ceylanpınar Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Canpolat, “2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçe genelindeki tüm okullarda zabıta müdürlüğü olarak denetimlerimize başladık. Öğrencilerimiz eğitimlerine devam ederken ekiplerimizde ihtiyaçlarını gördükleri okul kantinlerinde gereken denetimleri büyük bir titizlikle yapıyor.

Ceylanpınar’da yer alan tüm okullardaki, kantin, çay ocağı ve yemekhanelerde denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri, işletmecilere uyarılarda bulunarak, kurallara uymamaları halinde cezai işlem uygulanacağını bildirdi.


Etiketler: 9 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.