ÖĞRETMENLİK SEVGİ VE FEDAKÂRLIKTIR

Öğretmenler Günü kapsamında Emine Göncü Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen söyleşide Öğretmrnler anlatıldı

24 Kasım Öğretmenler Günü Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Emine Göncü Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen söyleşiye katılarak öğretmenlerle bir araya geldi.

Beyazgül, daha sonra GAPTEAM’da düzenlenen Öğretmenler Günü etkinliğine katıldı. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın da katıldığı etkinlikte Başkan Beyazgül, Kazancı Bedih Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisini gezdi.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenler ve şehitleri öğretmenleri rahmet minnetle andıklarını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Öğretmen denince aklıma şu gelir. Sevgi ve fedakârlık gelir. Yine öğretmen bizim hatıralarımıza kazınmış en güzel anılarımızdır. Her bir makama gelmiş insan muhakkak ki öğretmenlerimizin eseridir. Geleceğimiz çocuklarımız için Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde üniversiteye hazırlık kursu oluşturduk. Bu kursta da dezavantajlı çocuklarımız üniversiteye hazırlanıyorlar. Çok büyük bir bilim merkezimizi hemen okullar bölgesine açıyoruz. İnşallah 3-4 ay sonra bu bilim merkezimiz faaliyete geçmiş olacak. Bu bilim merkezinde çocuklarımız azami derecede faydalı olacaktır. Çocuklarımız eğer bilim merkezimizde, özel ders almak istiyorlarsa veya gezmek istiyorlarsa bize bir telefon açmaları yeterli olacaktır. Yeni nesil mutlaka sizin eseriniz olacak ama burada bizim gibi kurumlara da siz öğretmenlerimizi desteklemek görevi düşüyor. Tabii okuma kampanyaları oluşturuyoruz. Okullarda onarımlar yapıyoruz. Bizim işimiz, sizin işinizi kolaylaştırmak yolunuzu açmak olacaktır. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Bizim bunun ötesinde söyleyecek bir sözümüz yok. Yaptığınız iş kutsal ve sizler sevgi üretiyorsunuz. Sizler bilim öğretiyorsunuz. En önemli iş siz öğretmenlerimiz insan yetiştiriyorsunuz’’ diye konuştu.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise ‘’Her meslek mühim ancak tüm bunların içerisinde öğretmenliğin yeri bambaşkadır. Öğretmenlik her işten daha fazla emek isteyen, adanmışlık isteyen, özveri isteyen bir meslektir’’ şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından meslekte emekli olan öğretmenlere teşekkür belgesi verildi. Emekli öğretmenlere teşekkür belgesi verilirken mesleğe yeni başlayan öğretmenler ise yemin ederek görevlerine başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

24 Kasım öğretmenler günü programında şehit öğretmenlerin hayatlarının anlatıldığı slayt gösterisi salona yansıtıldı.

Etkinlik Kazancı Bedih Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan mini konser ile son buldu.


Etiketler: 93 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir