OBEZ HASTAYA BAŞARILI AMELİYAT

Şanlıurfa’da 101 kilo ağırlığındaki kadına fazla kiloları ve sağlık problemleri nedeniyle başvurduğu Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde uzman ekip tarafından yapılan mide küçültme ameliyatının ardından 79 günde 22 kilo vererek 79 kiloya düştü.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde obezite problemiyle başvuran kadına başarılı şekilde bir mide küçültme ameliyatı yapıldı.

Harran Üniversitesi Hastanesine gelen 101 kilo ağırlığındaki hasta Havva Gamsız, kilolarından dolayı etrafındakilerin “hamile misin? ” sözüne üzülünce zayıflamaya karar verdi.

Fazla kiloları nedeniyle sağlık sorunları yaşamaya başlayan ve sürekli kilo almaya devam eden 35 yaşındaki Gamsız, çevresindekilerin kilolarıyla ilgili sözleri üzerine kilo verme kararı aldı.

Üniversite Hastanesi Genel Cerrahi Servisine başvuran Havva Gamsız’a Genel Cerrahi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Elkan tarafından başarılı bir mide küçültme ameliyatı yapıldı.

Başarılı bir mide küçültme ameliyatı geçiren Havva Gamsız, ameliyatın ardından geçen 79 günde 22 kilo vererek 79 kiloya kadar düştü.

Kiloları nedeniyle sosyal hayatında çok zorluklar yaşadığını söyleyen ve düzensiz beslendiğini belirten Havva Gamsız, uzun yıllar fazla kilolarından kurtulmak için çok çaba harcadığını ifade etti.


Etiketler: 29 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.