MÜJDEYİ AKTAŞ VERDİ… DEDAŞ’TAN SURUÇ’A 50 MİLYON TL YATIRIM

MÜJDEYİ AKTAŞ VERDİ…
DEDAŞ’TAN SURUÇ’A 50 MİLYON TL YATIRIM

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın girişimleri sonucu Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tarafından 2021 yılında Suruç ilçesinde merkezde 2 mahalle olmak üzere kırsal kesimde 47 mahallede enerji kalitesini arttıracak, kaliteli kesintisiz enerji sağlamak amacıyla şebeke yenileme programında 50 milyon yatırım yapılacak.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın ENERJİ noktasında yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı, görüşmeler kapsamında Şanlıurfa DEDAŞ Proje Tesis Yöneticisi Özgür Taşdüzen, Sistem işletme ve Proje Tesis Müdürü Rıfat Volkan Arpacı, Suruç ilçe müdürü Murat Yılboğa Kaymakam ve Belediye Başkan Kenan Aktaş’ı ziyaret etti proje ile ilgili bilgi verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan V. Aktaş “Şanlıurfa DEDAŞ Müdürlüğü tarafından 2021 yılında Suruç ilçesinde merkezde 2 mahalle olmak üzere Kırsal kesimde 47 mahallede enerji kalitesini arttıracak, kaliteli kesintisiz enerji sağlamak amacıyla şebeke yenileme programında 50 milyon yatırım yapılacaktır bunun müjdesini halkımıza vermiş bulunmaktayız.” Dedi.

50 Milyonluk yatırımın Suruç için önemli bir hamle olduğuna dikkat çeken Aktaş “ İki etaptan oluşacak çalışmaların ilk etabına NİSAN ayı başında başlanacak. Yapılacak bu çalışmayla da enerji kesintelerinde rahatlama sağlanacak ” dedi.

Suruç İlçesinde cerayan eden enerji sorunun çözümü için Şanlıurfa DEDAŞ ile sık sık koordine halinde olduklarını belirten Aktaş “Suruç ilçesinde sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlamak üzere bakım, onarım ve yenilemesinin yanı sıra kesintisiz enerji için yeni yatırımlar gerçekleştirecek, yeni yatırımları ve mevcut durum iyileştirmelerini yıl boyunca sürdürecek ilçemiz ve halkımzıda elektrik kesintilerinin asgariye indirilmesi noktasında rahat bir nefes alacak “dedi.


Etiketler: 518 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir