Müjde! Şanlıurfaspor küme düşmüyor

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig’lerde küme düşme olmayacağını açıkladı. Böylece 3. Lig’e düşmesi kesinleşen Şanlıurfaspor, yeni sezonda yoluna 2. Lig’de devam edecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir toplantı sonrası yaptığı açıklama Şanlırfaspor taraftarlarını sevindirirken  Bakan Kasapoğlu ”Dünya olarak çok önemli bir süreci yaşıyoruz. Önemli birtakım kararları federasyonumuz almış oldu” dedi.

Müjde! Şanlıurfaspor küme düşmüyor

Kasapoğlu’nın açıklamaları şu şekilde;

Bugün Riva’da önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Önemli istişarelerde bulunduk.

Ne kadar farklı düşüncelerimiz olursa olsun, amacımız Türk sporunun çıkarları olduğu sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok. Çok verimli bir toplantı oldu.

Pandemi döneminde salgınla mücadelede Türkiye olarak liderlik ettik tüm Dünya’ya. Gerçekten büyük başarıyla ve titizlikle geçiriyoruz bu dönemi. Bu dönemde birçok sportif organizasyon iptal edilmek zorunda kalındı.

Düşenin dostu olmaz anlayışını elinin tersiyle iten kulüplerimizi gönülden kutluyorum. Alınan kararlar ile Süper Lig’den, amatör kulüplere kadar yarınları kurtarmayı amaçladık.

Pandemi döneminin yaşattığı zorluklar sebebiyle küme düşme kaldırıldı.

Yabancıyla ilgili sürecin 1 yıl ertelenmesi ile BAL Ligi’ndeki kulüplerimizin bir üst lige çıkma kararının halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum.

Şanlıurfaspor’da büyük sevinç

Sosyal medya hesabında açıklama yapan Şanlıurfaspor Kulübü şöyle dedi: “Şanlıurfasporumuz tekrar 2. Ligde TFF’nin almış olduğu karar ile Şanlıurfasporumuz küme düşmedi Haydi Urfalı şimdi tam zamanı. Hep destek tam destek Şanlı takim yaşasın” dedi.


Etiketler: 455 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir