Meydan projesi 2. etabı başladı

Suruç ilçe Belediye başkan vekili Kenan Aktaş’ın projelendirdiği “Meydan Projesi” kapsamında Remil yolu üzerinde bulunan Maliye lojmanları yıkılarak Meydan projesinin 2. etabının startı verildi.

Suruç ilçe kaymakamı ve Başkan vekili Kenan Aktaş’ın projelendirdiği ve titizlikle takibini gerçekleştirdiği Meydan projesinin 2. Etabı için iş makinaları Remil yolunda bulunan maliye lojmanını yıktı.

Yıkımı yerinde inceleyen başkan vekili Aktaş, “Suruç halkına söz verdiğim gibi, Meydan projesinin bir an önce tamamlanması için çalışıyoruz. Bugün burada Suruç’un çehresini değiştirecek çok önemli bir projenin 2. etabı için iş makinalarımız çalışıyor. Bu proje ile bilinen Suruç’un aksine yeni ve modern Suruç’un temelini atıyoruz.  Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

 

Meydan projesi nedir?

Suruç ilçe merkezinde bulunan Cumhuriyet alanını, Namık Kemal ilköğretim okulunu, Eski kaymakamlık konutu, Çarşı merkezinde yer alan iş yerleri ve Maliye lojmanı gibi birçok yapının yıkılarak yerine bölgenin en büyük park ve aktivite alanın inşa edileceği bir projedir.


Etiketler: 681 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir