[avatar user="farukcaymaz" size="150" ]

Mesela… 1

by | Leave a comment

Diyorum ki;

Eğitim sistemimizdeki çarpıklığı ve eğitim görenler arasındaki haksızlığı gidermek üzere; eğitimdeki fırsat eşitliğini destekleyecek yasaları yapıyoruz ve özel okullarda okuyanlar ile devlet okullarında okuyanlar arasında hiçbir fark bırakılmayacak “eğitimde fırsat eşitliğini sağlıyoruz; Gençler bu ülkenin gelecekleridir.

Herhangi bir sınav sonucu, hayatlarının kararmasına, gelecek korkusuna yenik düşmelerini izin vermeyeceğiz. Yükseköğretime geçişlerini doğru ve etkili mesleğe yönelik olarak; ilköğretimden başlayarak yönlendirecek çalışmaları en kısa sürede yapacak ve bunu geleceğimiz çocuklarımızın akıl ve ruh sağlığı etkilemeyecek şekilde düzenlemeyi bitirmeye çabalıyoruz”

Denilebilir!

***

Kadına şiddet olayları eskiden de vardı. Bizim dönemimizde daha fazla olduğunu gördük. Kadınlar üzerinde yapılan yanlış politikalar yüzünden önüne geçilemez oldu. Şiddete uğraması muhtemel ve emniyet güçlerine yaptıkları “korunma başvurusu” nu dikkate alarak, kadını korumak yerine şiddete başvuracak kişileri yirmi dört saat takip ederek hem suç işlemelerine hem de şiddeti uygulamasının önüne geçebilirdik.

Kadınlarımızdan özür diliyoruz! Bundan sonra onları daha iyi korumak için birbirimizle uğraşmak, silip süpürmek yerine insan kılıklı mahlûkları en ağır Cezalarla cezalandırmak için yasayı en kısa sürede çıkaracak ve uygulayacağız” Denilebilir!

***

Güney sınırımızda, cehenneme dönen Suriye’nin toprak bütünlüğü ve insan hayatı bizim için çok önemlidir. İç savaşa dönen çatışmaların derhal sonlanması için elimizden gelen çabayı gösterecek, iç işlerine karışmayacak ve Esad ile diyalog halinde olmaktan kaçınmayacağız. Savaştan kaçacak Suriyeli vatandaşları, sınır bölgelerimize yakın bölgede geçici bir süre ile-savaş bitene kadar-misafir edip tekrar yaşam alanlarına dönmeleri için tüm dünya ile temaslara geçecek ve sorunun daha da büyümemesi ile bir an önce çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaları acilen yapacağız. Komşu ülkelerin içişlerine karışmak ve herhangi bir “Ortadoğu Projesi” içinde olmayacağımızı, maşa olmayacağımızı dış dünyaya göstereceğiz.

Bunun yanı sıra; sınır ve ülke güvenliğimizi tehdit edecek unsurlara müsaade etmeyeceğimizi; şu andaki tüm siyasi partilerimizle paylaşıp ortak bir kararla ciddiyetimizi anlatacağız.”

Denilebilir!

***

Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti ilelebet olacaktır. Kişisel çıkarlarımız doğrultusunda hareket etmeyecek ve bunu yapanlara asla iyi niyet göstermeyeceğiz.

Halkımızın oylarıyla meclise girmiş tüm partileri dikkatle dinleyecek, fikirlerine saygı gösterecek ve ayrımcılık yapmadıkları vatanın bölünmez bütünlüğüne el atmadıkları sürece dokunulmazlıklarını sonuna kadar koruyacağız”

Denilebilir!

***

“Kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik cinsel istismar ve şiddeti önlemek için gerekirse sadece bu suçlar için en ağır cezaları geri getireceğiz.Geleceğimiz olan çocuklarımızın; din kisvesi altında kimi kişilerin ve eğitimcilerin sapıklıklarına maruz kalmaması için ;eğitimci adayları; psikolojik testlerden geçirecek ,uygun olduklarına kanaat getirildikten sonra ,1 yıl çocuk eğitimi aldıktan sonra tekrar teste tabi tutularak eğitim vermelerine izin vereceğiz.

Milli Eğitimi, hükümet politikalarını uygulayacak merciler olarak değil, tamamen özerk bir hale getirecek ve siyasetten arındıracağız.”

Denilebilir!

***

Enflasyon Canavarını yenmek için yeterli ve gerekli altyapıyı oluşturacak, belediye ve diğer kuruluşların kendi çıkarları ve olmaz amaçlarının önüne geçecek; gövde gösterisi ve kişiliklerine yönelik yatırımların önüne geçeceğiz. İşlevsel olarak işe yaramayacak ve sırf göze hoş görünmek için yapılacak, atılacak tüm adımlara engel olacağız. Seçim vaatlerini ortadan kaldıracak, milletin ihtiyacı olan sadece yatırımlara yönelecek, üçkâğıdın, hırsızlığın, rantın önüne geçeceğiz.

Bütçe tasarılarını milletin yaşam refahı için kullanacağız.”

Denilebilir!..

(devam edecek)

Selam ve Saygılarımla

Faruk CAYMAZ

İnş. Müh-Şair ve Yazar


Etiketler: 967 okunma
Bilgilendirme

Urfa Yaşam Haber sitesinde yazılan yazılardan yazarın kendisi sorumludur. Yazarın görüşleri Urfa Yaşam haberinin görüşlerini yansıtmaz

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir