Mersin’de şubesi bulunan Dernekler güçlerini birleştirdiler.

Mersin Dernekler Federasyonu kuruldu. Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya gelerek kurulan MERDEF açılışına bir Milletvekili Haci Özkan, Eski Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Bürokrat ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Mersin’in dört bir yanında ülke ekonomisine ürettiği değerlerle katkı yapan Mersin dernek ve Sivil toplum Kuruluşların bir araya gelerek kurulan kısa adı MERDEF olan Mersin Dernekler Federasyonları Derneği Kurucu Başkanlığına Tahsin Kırboğa getirilirken, başkan yardımcılığına Suruç’lular Derneği Başkanı Enver Şimşek getirildi.
MERDEF Başkanı Tahsin  Kırboğa,  MERDEF kuruluşunun amacının birlikte daha güçlü bir irade ortaya koymak olduğunu söyledi. Mersin Dernekler Federasyonun açılışı törenine Mersin Milletvekili Haci Özkan, Mersin Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Acar, Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi katıldı. MERDEF açılış konuşmasını yapan MERDEF Başkanı Tahsin Kırboğa, dernek kuruluşuna destek veren tüm kesimlere teşekkür etti.

Kırboğa, amaçlarının güçlü bir iradeyi ortaya koymak olduğunu söyledi. Ardından AKP Mersin Milletvekili Haci Özkan yaptığı açıklamada ise, derneklerin amaçlarının bir garibanın bir ihtiyacınaı karşılamak olduğunu belirterek, “ Derneklerin amaçı bir elin bir diğerin elin görmediği bir sistemdir.


Etiketler: 106 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir