[avatar user="farukcaymaz" size="150" ]

Küresel terör ve istismar ölü gelecek yaratıyor!

by | Leave a comment

Dünya sağlık örgütü verilerine göre savaş ortamında doğan çocukların dünya çocuk doğumlarına oranı 8 de 1’ i,.

Yani her doğan sekiz çocuktan biri savaşın ölümcül etkisi altında dünyaya geliyor.

Batı dünyasının kendi geleceği için yaratmış olduğu metabolizma, dünyanın diğer gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkeler üzerinde yığınağını her gün biraz daha biriktiriyor.

Ortadoğu’nun dinler tarihi başlangıcından bu yana, bitip tükenmeyen kan ve gözyaşı ortamı, çevresini saran diğer komşu ülkeleri de sarmış, almış durumda.

Terör yaratıcılarının ellerini ovuşturarak ve kıs kıs gülerek verdikleri pozlarla dünya geleceğinin de hakkından gelmiş olacaklarının verdiği sevinçle, savaş çığırtkanlıklarına devam etmeleri korkunç bir gerçek.

Son Suriye iç savaşına dikkat edin,- öldürmüş olduklarını saymıyorum- başka yerlere göç etmelerine sebep oldukları insan sayısı 5 milyonu geçmiş durumda.

Çoğunun şu anda ne barınacak yeri ne de yiyecek ekmekleri var.

Kimi göçmen olmak için kıyılarımızda can verirken kimi kaçak olarak kamyonlarda tırlarda veya gittikleri yerde sınırlarda yaşamak için savaş veriyor.

Hem de kaçtıkları savaştan daha beter bir ertesi günü görme umudu savaşıyla.

İşin ilginç olan bir başka boyutu, Türkiye dışındaki diğer komşu ülkelerin,kaçak göçmenler için oluşturmuş oldukları işe yarar-işe yaramaz gibi bir seçimin içine girmiş olmaları.

Seçimleri veya istekleri ile kabul görme arzuları ne olursa olsun, böyle ortamı gören ve yaşayan çocukların büyüklerden daha fazla etkilenmiş olmaları.

Terörün kara ve vicdansız gönlünün yaratmış olduğu ortamın getireceği son, yine terörle beslenecek olanların, bu savaştan kaçan küçücük canların sığınabilecek başka bir yerlerinin olmaması, yarınlarda aynı yerden ekmek yemek için kendilerinin bu sefer gelecekleri için seçimi yapmadan doğrudan doğruya kaos ortamına katılacak olmaları.

Düşündürücü olduğu kadar, sakince hiç karşılanmayacak, teröre piyon olacak bu yarının gencecik beyinlerinin, gelecekte bize neye mal olacaklarını tahmin etmek pekte zor olmasa gerek.

Umudu olmayan,çıkarını her şeyden üstün tutan hırsızlığı,çalmayı güzel meziyetmiş gibi algılayacak,terörist olmanın sorun çözer fikirlerine kapılacak genç zihinlerin kimseye yararı olmayacaktır.

Orta Doğuda eksik olmayan yerel terörün ,Küresel Terör haline çevirmeye çalışan sözümona gelişmiş(!), kendilerini dünyanın kim yanlarının kendilerine aitmiş gibi davranan zihniyetlerin, geleceğimizi de tıpkı yine kendilerinin oluşturmuş oldukları gelecek dünyasının fragmanı! Matrix filmine yakın hale getirmeleri olması muhtemel değil ,olmak üzere karamsarlığını yaratıyor.

Şiddeti aile ortamında gören çocukların yine şiddet filmleriyle ve savaş ortasında doğmalarıyla terör canavarından beslenen beyinlerin ekmeklerine yağ sürüyor.

Sevgili Atatürk’ün 1920’ lerde bile çocukların gelecek olduğunu bilmesine rağmen teknolojik çağımızda yaşayan siyasilerin bunu hala görmüyor olmaları ve derin sessizliğe çıkarcı ahkamlarla hava atmaları, keskin kavşakta olduğumuzun küçük bir görüntüsü gibi.

Kafamızı günde


Etiketler: 403 okunma
Bilgilendirme

Urfa Yaşam Haber sitesinde yazılan yazılardan yazarın kendisi sorumludur. Yazarın görüşleri Urfa Yaşam haberinin görüşlerini yansıtmaz

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir