Kurban bayramınız kutlu olsun

2020-kurban-bayrami

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, yayınladığı kurban bayramı mesajında vatandaşlara koronavirüs salgınına karşı uyarılarda bulundu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin

Vali Erin mesajında şunları ifade etti:
Yüce dinimiz İslam’ın bir ibadeti olan kurban farzının eda edildiği bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz. İçerisinde sonsuz hikmetler bulunan kurban bayramına bizleri yeniden ulaştırdığı için Cenab-ı Allah’a hamd ediyor, bu mübarek günlerde yapacağımız duaların, tüm İslam âlemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

 

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zeynel Abidin Beyazgül, vatandaşların bayramını kutladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zeynel Abidin BeyazgülBaşkan Beyazgül mesajında, “Kurban, Hz. İbrahim’in teslimiyeti, Hz. İsmail’in sabrıdır. Kurban‘ın manasıyla örtüşen “teslimiyet ve sabrı” bir arada yaşadığımız, pandemiyle mücadele ederken sevdiklerimizden ayrı kaldığımız bir dönemin sonunda, kavuştuk Bayrama. Peygamberler şehrimizde bayramlar bir farklı olur. Paylaşmayı, misafir etmeyi, misafir olmayı severiz biz. Ama bu kez farklı, unutmayalım sevdiklerimizi korumak da inancımızın bir parçası. Bu bayram sosyal mesafeye dikkat ederek buluşmalı, hijyen kurallarına riayet ederek paylaşmalıyız. Bu kavuşma son kavuşma olmasın ailemiz ve sevdiklerimizle daha nice bayramlara hep birlikte kavuşmak ümidiyle. Aziz hemşehrilerimin ve tüm İslâm âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyorum, mutlu, huzurlu, sağlıklı nice bayramlar diliyorum.” diye konuştu.

 

 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli

“Bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Tabi bu bayram da önceki bayramda olduğu gibi pandemi gölgesinde geçeceği için buruk bir sevinç yaşıyoruz ancak kurallara uyarak bu bayramı da güzel bir şekilde geçireceğiz. Özellikle kurban keserken vatandaşlarımızın hijyen kurallarına dikkat etmelerini, mesafeye ellerinden geldiğince önem vermelerini rica ediyorum.

Biz de sağlıklı bir kesim ortamı oluşması için temizlik İşleri ekiplerimizle bayram öncesi kesim yerlerini dezenfekte ediyoruz, bayram boyunca da gerek temizlik İşleri gerekse zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için mesaide olacaktır.  Kurban Bayramının tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Tüm İslam aleminin ve Şanlıurfalı hemşerilerimizin mübarek Kurban Bayramı kutlu olsun.”

 

 

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Haliliye

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat

“Bayramlarımız, yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı, sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin hakim olduğu müstesna günlerdir. Bayramlar; aile fertlerinin, akraba, eş-dost ve arkadaşların bir araya geldiği, özlem giderdiği, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini pekiştiren, kısaca bizlere aile olmanın ayrıcalığını yaşatan özel günlerdir. Ancak sizlerin de malumudur ki son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını bizleri kısa da olsa bu duygulardan uzaklaştırıyor. Kendimiz ve ailemi için bu salgın geçene kadar bakanlıklarımızca belirlenen tedbir kurallarına uyup hem kendimizi hem de çevremizi korumaya çalışmalıyız. Bu salgın elbet geçecektir. Yine bayramlarımızı hep beraber kucaklaşarak kutlayacağız inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle, siz değerli hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar; sağlık, mutluluk ve huzurlu bir bayram geçirmenizi dilekleri ile saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

 

 

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci,
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci

Başkan  Ekinci mesajında; “Millet olma irademizi diri tutan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren bir Kurban Bayramına daha erişmenin huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlar, toplumsal birlikteliğin sağlandığı, sevinçlerin paylaşıldığı, üzüntülerin ve sıkıntıların geri plana itildiği, kırgınlık ve dargınlıkların unutulması gerektiği, yan yana olmanın öneminin arttığı özel günlerdir. Kurban Bayramını fırsat bilerek, milletçe kardeşliğimizi pekiştirip, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, huzur içerisinde yaşamaya özen göstermeli, bayramların güzelliğini, anlamını ve değerini bayram günleriyle sınırlı tutmayıp yaşamımızın her anında ve tüm insani ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Korona virüs salgınıyla mücadelemizde özellikle bayram münasebetiyle dost ve akraba ziyaretlerine bir süreliğine ara vermemiz, belirlenen yerlerde ve kurban kesim yerlerinde bulunduğumuz süre içerisinde de sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uymamız, hem kendi sağlığımız hem de toplumumuzun sağlığı açısından önem arz etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm  Viranşehir hemşehrilerimizin Kurban Bayramını kutluyor, Bayramın bütün İslam âlemine hayırlara vesile olmasını, huzur ve barış getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

Demokrasi ve Atılım (Deva) Partisi Şanlıurfa Kurucu İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

emokrasi ve Atılım (Deva) Partisi Şanlıurfa Kurucu İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz
emokrasi ve Atılım (Deva) Partisi Şanlıurfa Kurucu İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz

Tüysüz,”Dini bayramlardan ikincisi olan Kurban Bayramı’nın önemine değinerek şunları kaydetti: “Dinimiz bize birlik ve beraberliği emretmiştir. ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ buyuran bir Peygamberin ümmeti olarak; idrak edeceğimiz bu güzel bayramda her şeyden önce kini, nefreti, ayrıştırmayı içinde barındıran söylemleri ve eylemleri bir tarafa bırakmalı, daha kucaklayıcı ve daha hoşgörülü olmalıyız. Bilmeliyiz ki; bu dinin dili hoşgörüdür, kardeşlik dilidir” dedi.

 

 

 

Gelecek Partisi İl Başkanı Dr. Abdullah Yeşil ,Kurban Bayramı Dolayısıyla bir Mesaj yayınladı.

Gelecek Partisi İl Başkanı Dr. Abdullah Yeşil
Gelecek Partisi İl Başkanı Dr. Abdullah Yeşil

“Bu bayramda da, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılarak, kaygıların ve sıkıntıların unutulduğu, sevgi, saygı ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram geçireceğimize inanıyorum.

Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu bu müstesna bayram günlerinde bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, bizi asırlardır olduğu gibi birbirimize sıkıca bağlayan, aşımızı, ekmeğimizi, dostluk ve kardeşliğimizi paylaştığımız nice bayramlara ulaşmak dileğiyle, başta milletimizin olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın tüm dünya için huzur ve barış getirmesini diliyorum.” dedi.

 

 

Kurban Bayramı’nın başta İslam alemi olmak üzere tüm dünyaya sevgi, barış, dostluk,kardeşlik  ve en önemlisi sağlıklı günler getirmesini diliyorum. İyi bayramlar.

Kadir Çelikcan – NTV Muhabiri

 

Kurban Bayramınızı tebrik eder; size ve sevdiklerinize huzur ve bereket getirmesini dilerim.

Rıdvan Duran –  Basın ilan kurumu genel müdürü


Etiketler: 614 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir