Kosova İslam Birliği Şanlıurfa’da

Kosova Cumhuriyeti İslam Birliği Başkanı Naim Terneva ile Din Hizmetleri Müşaviri Bünyamin Albayrak ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa’yı ziyaret etti. Dergah Cami’inde sabah namazında vatandaşlarla buluşan heyet, Urfa’nın tarihi ören yerlerine ziyarette bulundu.

Kosova Cumhuriyeti İslam Birliği Başkanı Naim Terneva ve beraberinde ki heyete Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, İlçe Müftüleri ve görevliler eşlik etti. Heyet Tarihi Balıklıgöl Platosunda sabah namazının ardından balıklara yem attı.

Camii Cemaatiyle sohbet eden Başkan Naim Terneva, İslam kardeşliğinin önemine değindi. ‘’Türkiye ile Kosovalı kardeşlerimizin selamlarını muhabbetlerini getirdim. Rabbimiz diyor ki, Allah’ın ipine sımsıkı sarılın parçalanıp ayrılmayın. Kosovalı ve Türkiye’de ki Müslümanlar birbirlerinin kardeşleridir. Türkiye’nin bize çok yardımları oldu. Siz bize nasıl yardım ediyorsanız Allah da size öyle yardım etsin. Allah Türkiye’yi kıyamete kadar muhafaza etsin. Göstermiş olduğunuz misafirperverlikten dolayı şükranlarımı sunuyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Din Hizmetleri Müşaviri Bünyamin Albayrak, Bugün burada bunu paylaşmak istiyorum. Bu önemli dostluk mekanında şöyle baktım bu sabah, Balkanlardan Güneydoğu Anadolu Bölgemiz ne kadar kilometre, iki bin 200 kilometre, yani bir yandan Balkanlardan; Arnavutlar, Boşnaklar ve orada bulunan Türk kardeşlerimiz şuan da içerisinde bulunduğumuz Urfa şehrimizde de aynı şekilde Türkler, Kürtler, Araplar başta olmak üzere, müminler, ümmet birlik şuuruyla yaşıyor. Dolayısıyla biz yardım ulaştırırken bir sloganımız var. Kardeşlik sınır tanımaz. Kardeşlik için bir sınıra gerek yok.’’ dedi.

Heyet Şanlıurfa’nın tarihi ören yerlerini gezdi. Göbeklitepe’yi ziyaret eden heyet, rehber eşliğinde ören yerinin tarihi ile ilgili bilgiler aldı. Daha sonra Harran İlçesine geçilerek, tarihi ören yeri ziyaret edildi. Başkan Terneva, Şanlıurfa’yı ve tarihini görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.


Etiketler: 74 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir