Koronavirüs öldürmezse bizi koku öldürecek!

Suruç Haber

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde kanalizasyon alt yapısı bulunmayan Dilence mezrasında bulunan evler fosseptik çukurundan yayılan pis kokular yüzünden evlerinde oturamaz hale geldiler.

GAP sulama projesi ile Suya kavuşan Suruç ovasında suyun gelişi ile yeni sorunlar da geldi. Sarayaltı mahallesi 6 hanelik Dilence mezrasında bulunan fosseptik çukurları, yeraltı su seviyesinin yükselmesi ile taşmaya başladı. Taşan fosseptik çukurları etrafa pis kokular ve hastalık yaymaya başladı.

 

Misafir kabul edemiyoruz

Fosseptik çukurunun etrafa yaydığı kokular yüzünden misafir kabul edemeyecek duruma geldiklerini belirten Mezra halkı sorunun çözülmesi için bekliyor. Yetkililere dilekçe ile sorunlarını bildiren mezra halkı, yetkililerin ilgisizliğinden şikayetçi. Mezra sakini Emin Taş Koronavirüs nedeni ile ölmezsek, kokudan ve hastalıktan öleceğiz diye sitem etti.

Şanlıurfa Büyükşehir belediyesine ve Suruç Kaymakamlığına birçok kere sorunun çözümü için dilekçe vermesine rağmen sorunun çözülmediğini belirten Emin Taş, “ Birçok kere dilekçe verdim. Suruç Kaymakamı sorunun çözümü için bizzat kendisi birini yönlendirdirdi. Geldi bizimle konuştu, derdimizi dinledi. Hatta Suruç kaymakamı sorunu çözmek için beni yolladı dedi. Sonra gidip de gelmedi.” dedi.

Koronavirüs nedeni ile ölmezsek, kokudan ve hastalıktan öleceğiz

“Koronavirüs nedeni ile ölmezsek, kokudan ve hastalıktan öleceğiz” diyen Emin Taş, “Dilekçeler veriyorum, gelip bakıyorlar tamam diyorlar, sonra unutuluyoruz. Edindiğim bilgiye göre gelip kontrol edenler, üstlerine sorunu çözdüklerine dair rapor veriyor.  Kanalizasyon boruları bizden 70-80 metre uzakta. Bir boru döşeyerek sorunumuzu çözmek varken, sürekli oyalanıyoruz” diye sitem etti.

 


Etiketler: 763 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir