Korkulan oldu, Virüs mutasyon gecirdi

Korkulan oldu, Virüs mutasyon gecirdi Urfa Haber

Yeni tip korona virüsü ile ilgili aşı haberleri gelirken Dünya sağlık örgütünden korkunç bir açıklama yapıldı.

Virüsün mutasyona uğradığını açıklanan DSÖ, Mutasyona uğrayan yeni koronavirüsün, mevcut virüsten bulaşıcı olduğunu ve İngiltere’den sonra üç farklı ülkede daha tespit edildiğini açıkladı

 

Mutasyona uğrayan virüsün daha önce İngiltere’de görüldüğü ve bu virüsün daha hızlı bulaştığını açıklarken,  söz konusu virüsün Hollanda, Danimarka ve Avustralya’da da tespit edildiğini duyurdu.

 

Hollanda hükümeti, kapılarını İngiltere’ye kapatırken “İngiltere’den yeni virüs mutasyonunun getirilme riskini azaltma olasılığını araştırmak” için Avrupa Birliği’nin diğer üye ülkeleriyle birlikte çalışacaklarını açıkladı.

 

DSÖ Maria Van Kerkhove, BBC’ye açıklamasında, uzmanlarının “salgının başladığı günden bu yana dünya genelinde mutasyonları takip ettiğini” söyledi

 

%70 daha hızlı bulaşıyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, başkent Londra dahil ülkenin güneydoğusunda son dönemdeki vaka artışlarının mutasyon geçirmiş yeni corona virüsü türünden kaynaklandığını açıklamıştı. Johnson, bu yeni türün eskisine kıyasla yüzde 70’e varan oranlarda daha bulaşıcı olduğunu belirtmişti.

Şanlıurfa web tasarım

Etiket: , , 43 okunma
Tarih: 21 Aralık 2020 Google News
Yazar: Korkulan oldu, Virüs mutasyon gecirdi Yazarın resmi Haber Merkezi