Konut ve 2.El araba fiyatı nasıl olacak?

Konut ve 2.El araba fiyatı nasıl olacak?

Korona virüs salğını sürecinde Cumhurbaşkanlığı tarafından bir takim ekonomik tedbirler duyurulmuştu. Bu tedbirlerden biri de düşük faizli kredilerdi. Düşük faizli krediler ev almak isteyenler için bir fırsat gibi düşünülürken fırsatçıların ev ve araba fiyatlarında absürt zamlar yapması fakirin hayali başka mevsime kaldı.

Devlet fakiri düşündü zengin kazandı

Korona virüs sürecinin başlaması ile üretici firmaların sıfır araba üretimlerinin düşürmesi yada durdurması süreci ile 2. araba piyasası yükselişe geçti. Son olarak açıklanan düşük faizli krediler ise fırsatçıların eline yeni bir koz verdi.Normal şartlarda 50 bin TL olan aracın fiyatını 90 bin TL’ye kadar çıkarılması ile Türkiye de 2. el araba fiyatları el yakmaya başladı. İkinci el araba fiyatları düşecek mi sorusu yerle bir oldu.

Ekonominin en zorlu günlerinde vatandaşların birbirine bu şekilde pahalı araba satmaya çalışması ilerde ikinci el araba fiyatları konusunda içinden çıkılmaz bir hal aldı. İkinci el araba piyasasında inanılmaz bir yükselişte devam ediyor. Özellikle fiyatların bu kadar pahalı olması ikinci el araba satın almak isteyen vatandaşları korkutuyor.

2.el araba yükselişi devam edecek mi?

Youtube platformu üzerinden yayın yapan Yaklaşık 370bin abonesi olan usta ekonomist Selçuk Geçer’in aboneleri ile yaptığı sohbete 2. El araba fiyatlarının daha da yükseleceğini ve mevcut şartlarda bunun durdurulamaz olduğunu söyledi.

Konut fiyatları çakılacak

Selçuk Geçer videosunun devamında ise konut fiyatlarının çakılacağını tahmin etti. Faizlerin düşmesi ile yatırımcıların yönünü Dolar ve Altına çevirdiğini konut alımının artık bir yatırım aracı olmadığını belirten Selçuk Geçer, Konutların aç gözlü mütehitlerin elinde kalacağı insanların konut almak yerine Dolar ve Altına akın edeceğini iddia etti.


Etiketler: 487 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir