KISAS’TA AŞURE ŞENLİĞİ

Şanlıurfa’da Kısas Kültürünü Yaşatma için geleneksel ’Aşure’’ şenliği düzenlendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Kısas Kültürünü Yaşatma Derneği tarafından Kısas Mahallesinde Aşure şenliği düzenlendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Salih Ayhan, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Kısas Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Cuma Güleç ve çok sayıda davetlinin katıldığı aşure şenliğinde semah gösterisi düzenlendi.

Şanlıurfa’nın dostluğun ve kardeşliğin şehri olduğunu ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Başkanı Beyazgül, ‘’Aşure’de çeşit çeşit bakliyatlar var. Bunlar birbirine zıt ama aynı kazanda kaynayınca farklı oluyor. Bunun içerisine sevgimizi, muhabbetimizi, kültürümüzü ve kardeşliğimizi koymuşuz. Bir olursak, diri olursak ve iri olursak güçlü oluruz. Bir olursak, iri olursak ve diri olursak Şanlıurfa oluruz, kardeş oluruz Allah’ın izniyle. Şanlıurfa zaten hoşgörünün şehridir. Burası kardeşliğin, güzelliğin, peygamberler ve kadim şehirdir. Burası tarihin sıfır noktası ve en önemlisi birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve dostluğun şehridir’’ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Salih Ayhan ile Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat vatandaşlara aşure ikram etti.


Etiketler: 39 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir