Karantina sayısı her gün yükseliyor

Karantina sayısı her gün yükseliyor

Şanlıurfa’da yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında 156 adres karantina uygulaması başlatılırken 57 adreste ise sonlandırıldı.

Şanlıurfa Valiliğinden İl Hıfzıssıhha Kurulunun 2020 Yılı 126 Nolu Kararı için yapılan yazılı açıklamaya göre, kent merkezi ve ilçelerinde yaşayan bazı vatandaşların Covid-19 test sonuçları pozitif çıktı.
Pandem kurulu Birecik’te 12, Bozova’da 8, Eyyübiye’de 16, Haliliye’de 53, Hilvan’da 2, Karaköprü’de 49, Siverek’te 5, Suruç’ta 7 ve Viranşehir’de 4 olmak üzere toplam 156 farklı adreste karantina tedbiri uygulanmasına karar verildi.
Öte yandan, kentteki 57 adreste uygulanan karantina ise sona erdirildi.

Şanlıurfa Valisi: Böyle anılmak istemiyoruz

Vali Erin, “Tüm vatandaşlarımıza önemle duyuracağımız şey şudur: Yaptırım uygulamaları devam ediyor. Ancak işin başından itibaren söylediğimiz, çok basit kurallara uymak suretiyle yaptırımlarla karşı karşıya kalmayalım.

Ceza yazmak, belli bir noktaya kadar çözüm olabilir. Ama her gün polisin, jandarma ve zabıta ekibinin sokak sokak dolaşarak maske takmayan, sosyal mesafeye dikkat etmeyen, iş yerleri için belirtilen kuralları yerine getirmeyenlere her gün ceza yazdığı bir durumla karşılaşmak ve böyle anılmak da istemiyoruz. Buna rağmen idari yaptırım uygulamaları bağlamında Şanlıurfa, 81 il içerisinde en fazla idari yaptırıma başvuran illerin başında geliyor. Sorumluluk ve yükümlülük elbette kamu kurum kuruluşlarındadır.

Ancak yeni dönemde hep birlikte bu sorumluluğun gereğini herkesin yerine getirmesi gereken bir süreçteyiz. İş yerlerini kapatmak, sanayi iş yerlerinin faaliyetlerini kısıtlamak, sanayicimizin ticaretini durdurmak niyetinde değiliz. Alacağımız tedbirlerle bir taraftan işlerimize devam ederken öbür taraftan da uymamız gereken kurallara riayet ederek bunu birlikte yürütebiliriz.” dedi.

 


Etiketler: 479 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir