[avatar user="mustafakaplan" size="150" ]

Karanlıkta oynayanlar

/ by | Leave a comment

Olası bir Varşova Paktı saldırısına mukabil; NATO’nun İtalya’da kurduğu bu gizli örgütün Emperyalist ülkeler tarafından sevk ve idaresinin yapıldığı bilinmedik bir şey değildir.
Kuruluş amacının dışında faaliyet gösteren bu melanet oluşumun karışmadığı halt,karıştırmadık ülke hemen heme yoktur.
Kontrgerilla da denilen bu şer odakların sızdıkları her ülkenin yapısal özelliklerine sahte bir entegrasyon becerisiyle planlarını sinsice yürütecek zemin bulmaları gerçekten araştırmaya değer bir konudur.
A dan Z ye kadar el atmadık yer bırakmayan bu teşkilatın yuvalandıkları ülkelerin iç işlerinden tutun,darbelere kadar varan faaliyetleri artık su yüzüne çıkmış durumdadır.
Adı Latince kısa kılıç demek olan bu örgütün Amerika ve İngiliz kontrgerilla örgütlenmesinin mimarı olan Stay Behind tarafından 1952 de CIA’nın finans desteğiyle gizlice İtalya’da  kuruldu.
Aldıkları gerilla ve casusluk eğitimleriyle sayısız cinayet işleyen bu teşkilatın,daha sonra önlenemez tırmanışı kendilerini icat eden mucitlerin uykusunu kaçıracak bir kabusa dönüştü..
Bulundukları ülkelerde; siyasal, sosyal,ekonomik ve benzeri alanlarda  etkin rol oynayan bu teşkilatın her süreçte  istedikleri sonuçları elde etmekte müessir olmaları işin gizemli tarafını ortaya seriyor.
Yaratıkları canavar tarafından yok edileceğini geçte olsa anlayan Batı Avrupa,ve NATO’nun bir takım önlemleri işe yarar mı bilinmez; ama bizim sadece kendi ülkemizin güvenliği konusunda her vakit müteyakkız bulunmamız şarttır.
Allah bu ülkeyi,bu milletti korusun amin!..

Etiketler: 525 okunma
Bilgilendirme

Urfa Yaşam Haber sitesinde yazılan yazılardan yazarın kendisi sorumludur. Yazarın görüşleri Urfa Yaşam haberinin görüşlerini yansıtmaz

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir