Karaköprü’ye her ay yeni parklar yapılıyor

KARAKÖPRÜ’YE HER AY YENİ BİR PARK KAZANDIRILIYOR

Şanlıurfa’nın en fazla yeşil alana sahip olan ilçesi Karaköprü’de, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri her ay ilçeye yeni bir park yaparak vatandaşın hizmetine sunuyor. Karaköprü’de vatandaşların daha fazla yaşam alanına kavuşması adına yeni parklar kazandıran Karaköprü Belediyesi, Doğukent Mahallesinde yeşil alan ihtiyacını karşılamak üzere yapımına başladığı yeni parkları hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Karaköprü’nün çok daha fazla yeşil alana, yaşam alanına ihtiyaç duyduğuna değinen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, son 1 yılda ilçeye 13 yeni park kazandırdıklarını kaydetti.

İlçenin gelişen bölgelerinden olan Doğukent Mahallesinde yeşil alan ihtiyacını gidermek için çalıştıklarını belirten Başkan Metin Baydilli, “Karaköprü ilçemiz Şanlıurfa’mızın en hızlı büyüyen ve gelişen ilçesi. Bu nedenle bizlerde eksiklikleri yerinde tespit ederek gidermeye çalışıyoruz. Doğukent Mahallemiz, Seyrantepe Mahallemiz ile birlikte hızla gelişen bir bölge. Konutlaşmanın fazla olduğu Doğukent Mahallemizde vatandaşlarımızın bizlerden yeşil alan talebi vardı.

Son 1 yılda Doğukent Mahallemize 4 adet yeni park kazandırdık. Karaköprü Belediyesi olarak her ay yeni bir park yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Yapılan bu çalışmalardan dolayı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Karaköprü’de kişi başına düşen yeşil alan oranının 7 metrekare olduğunun altını çizen Başkan Metin Baydilli, her yıl ilçeye önemli oranda yeşil alan kazandırıp, kişi başına düşen yeşil alan oranını artırmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti.

Öte yandan Karaköprü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Doğukent, Seyrantepe, Batıkent mahallelerinde yeni park yapımlarını sürdürüyor.

 

 


Etiketler: 227 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.