Karaköprü’de 9 bin metrekarelik park kazandırılıyor

KKöprü Bld- Mehmetçik'e 9 bin metrekarelik park kazandırılıyor (3)

Karaköprü Belediyesi ilçede yeşil alan oranını artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Mehmetçik Mahallesinde 9 bin metrekare alan üzerinde yeni park yapılırken, kısa sürede tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulacak.

 

Değişen ve hızla büyüyen Karaköprü’de vatandaşların daha fazla yaşam alanına kavuşması adına yeni parklar kazandıran Karaköprü Belediyesi Mehmetçik Mahallesinde yeşil alan ihtiyacını karşılamak üzere 9 bin metrekarelik yeni bir park kazandırıyor.

Mehmetçik’te yaşayan vatandaşların yeşil alan ve yaşam alanı ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayacak olan parkın içerisinde çocuk oyun grupları, yürüyüş yolu, fitness grupları, oyun sahaları ile kamelyalar bulunuyor.

Karaköprü’ye 5 yılda önemli bir oranda yeşil alan kazandırdıklarını kaydeden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Şanlıurfa’nın en fazla yeşil alana sahip olan ilçesi olarak park anlamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz, yeşil alan ihtiyacı olan tüm mahallelerimize yeni parklar kazandırıyor. Mehmetçik mahallemizde de oluşan ihtiyacı karşılamak üzere 9 bin metrekare alanda bir park yapıyoruz.

Bunun dışında da Seyrantepe ve Akpiyar mahallelerinde toplamda 12 bin 500 metrekarelik yeşil alan kazandırdık. Şu anda devam yapımı devam eden 3 adet parkımız da bulunuyor. Bunlar da tamamlanınca yaklaşık 12 bin metrekare yeşil alan daha kazandırmış olacağız. Parklarımız tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Öte yandan Karaköprü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçede ihtiyaç olan mahallelerde yeni yeşil alan yapılması için çalışmalar yürütülüyor.


Etiketler: 530 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir