İstanbul Teknik Üniversitesine Suruçlu rektör oldu

İstanbul Teknik Üniversitesine Suruçlu rektör oldu

Cumhurbaşkanlığı rektör atamaları bugün resmi gazetede yayınlandı. Kararname ile Suruçlu başarılı bilim insanı Prof. İsmail Koyuncu İstanbul Teknik Üniversitesine rektör oldu.

Cumhurbaşkanılığı rektör atamaları ile ilgili karar Resmi Gazete’de yayınlandı. 16 üniversiteye rektör atamasının yapıldığı kararda yer alan isimlerden biri de Suruçlu Prof. Dr. İsmail Koyuncu oldu.

PROF. DR. İSMAİL KOYUNCU KİMDİR?

1974 yılında Suruç’ta doğdu. 1995’te İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü, 1997’de Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalında yüksek lisansını, 2002’de aynı dalda doktorasını tamamladı. 2004 yılında doçent unvanını alan Prof. Koyuncu, 2010 yılında profesör unvanını edindi.

1996 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatına, 2004-2005 yılları arasında Rice Üniversitesi’nde ve daha sonra University of Leuven’dedevam etti.Kompozit yapılı MF ve UF düz tabaka levha membran üretimi, Hollow fiber membran üretimi, İleri Osmoz prosesi, Membran yüzeyindeki kek tabakasındaki değişimlerin ortaya konması için mikroskobik tekniklerin geliştirilmesi ve Nanofiltrasyon membranları ile tuz gideriminde organik iyon etkisinin modellenmesi vb. alanlarda araştırmalarını sürdüren Prof. Koyuncu’nun, International Water Association (IWA) Specialized Group on Membrane Technology’de, Network of Young Membraines in Europe’da, American Water Works Association’da (AWWA),Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi’nde, Society of Chemistry and Industry, European Desalination Society’de üye olarak görev yapıyor.


Etiketler: 2513 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir