İKİ LİSE ÖĞRENCİSİ ÖLDÜ, 14 KİŞİ YARALANDI

Okul çıkışı çatışmanın ortasında kalan öğrencilerin panik yaşadı. 2 öğrenci öldü, 14 yaralandı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde akraba iki grup arasında çıkan silahlı çatışmanın ortasında kalan 2 lise öğrencisi hayatını kaybederken 3’ü öğrenci 14 kişi ise yaralandı.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yaşandı. Okullar bölgesi olarak adlandırılan Ceylanpınar ilçesi yolu üzerinde akraba iki gurup arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle kavga çıktı.

Büyüyen kavgada silahlarını çeken taraflar birbirlerine ateş açtı. Öğrenciler de yaşanan silahlı çatışmaya okul çıkışı yakalandı.

Çatışmanın ortasında kalan 2 öğrenci öldü, 3 öğrenci ise yaralandı. Yaşanan silahlı çatışmanın ortasında kalan ve mermilerin hedefi olan 3 lise öğrencisi ambulanslarla Viranşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Çatışmada ayrıca kavga eden her iki taraftan 11’de kişide yaralandı. Bu yaralılar da ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bindikleri servis aracı çatışmanın ortasında kalan öğrenciler de büyük bir korku ve panik yaşadı. Servis şoförü araçtakilerin zarar görmemesi için büyük bir çaba harcarken öğrenciler de korku içerisinde şoföre seslenerek bölgeden uzaklaşmasını istedi.

Silah sesleri arasında servis aracını geri döndüren sürücü bölgeden uzaklaşmayı başarırken kavga ve öğrencilerin yaşadığı kurku ve panige neden oldu.

Kavga nedeniyle olay yerine giden polis ekipleri, tarafları ayırmak için büyük çaba sarf etti. Kısa sürede kontrol altına alınan kavgaya karışanların belirlenmesi için çalışma başlatıldı.


Etiketler: 94 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir