HUSUMETTEN BARIŞA

Şanlıurfa’da iki aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle başlayan husumet barışla son buldu.

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde Aksoy ve Akgün aileleri arasında geçen yıl arazi anlaşmazlığı nedeniyle başlayan husumetin son bulması için Belediye Başkanı Suphi Aksoy ve ilçedeki kanaat önderleri aracı oldu.

Husumetin son bulması için her iki aile ile görüşen Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, Enver Yıldırım Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Fatih Aksoy ve eski muhtarlardan Müslüm Yıldırım, husumeti barışla noktaladı.

Bozova Belediyesi Şehit Muhammed Fatih Safitürk Aile Bahçesinde düzenlenen barış dualar eşliğinde her iki aile bir araya getirildi.

Barışın sağlanması için öncülük eden Mehmet Enver Yıldırım Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Fatih Aksoy konuşmada, “Husumetin barışla noktalanması için her iki aile ile görüşmelerde bulunduk. İlçemizde böylesi üzücü hadiselerin yaşanması bizleri de üzmektedir. Temennimiz inşallah bundan sonra ilçemizde, memleketimizde, ülkemizde, coğrafyamızda bu tür hadiselerin yaşanmamasıdır. Barış için bir araya gelen her iki aileye de teşekkür ediyorum” dedi.

Kalabalık önünde barışan aileler daha sonra el sıkışarak husumeti tamamen sonlandırdı.


Etiketler: 24 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.