Hilvan’a doğalgaz geliyor.

Hilvan Doğalgaz

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesine doğalgaz gelmesi için girişimlerde bulunan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ın çabaları sonuç verdi. Hilvan ilçesine doğal gaz tesisatların döşenmesi için kazı çalışmaları başladı.

Başkan Ali Bayık’ın seçim vaatleri arasında da yer alan doğal gazın gelmesi için AKSA Doğalgaz Dağıtım A.Ş tarafından ilçede kazı çalışmaları başladığı bildirildi.

İlçeye doğal gaz getirmek için büyük çaba gösterdiğini belirten Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘31 Mart Mahalli Seçimleri öncesinde Hilvanlı hemşehrilerime doğal gaz getireceğimizin sözünü vermiştik. Ankara’da Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu yetkilileri ile yaptığım görüşmeler sonucu ilçemizde doğal gaz şebekesi kazı çalışmaları başladı. Allah’ın izniyle bu yıl halkımız doğal gazdan yararlanmaya başlayacak. İlk etapta yaklaşık 15 km döşenecek olup 2021 yılının sonuna kadar ilçenin tamamına döşenecektir. İlçemizin modernleşmesine katkı sağlayan bu güzel projenin halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hizmetlerimiz aralıksız devam edecektir’ sözlerine yer verdi.

Yapılan yazılı açıklamanın ardından Başkan Bayık, Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan ve Hilvan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tufan Ahmet Zubi ile birlikte Aksa Doğal gaz ön abonelik ofisinde abonelik başvurusunda bulunarak Hilvan halkına abonelik başvurusu çağrısında bulundular.


Etiketler: 793 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir