HDP’Lİ SEMRA GÜZEL TUTUKLANDI

Teröristle fotoğrafları çıkan eski HDP Milletvekili Semra Güzel, ifadesinin alınmasının ardından sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Semra Güzel beraberindeki iki kişiyle birlikte MİT ve emniyet müdürlüğünün ortak operasyonuyla Silivri’de yakalanmıştı.

Hakkında yakalama kararı bulunan Güzel, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosundan soruşturmanın yürütüldüğü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bağlanarak, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla ifade verdi.

Güzel, ifadesinin alınmasının ardından sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adliye önünde açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Semra Güzel’in tutuklu yargılanmaması gerektiğini ve iki fezleke için dokunulmazlığının kaldırıldığını öne sürdü.

Semra Güzel’in suç işlemediğini bildiklerini savunan Oluç, Güzel’le dayanışmayı ve desteklerini sürdüreceklerini dile getirdi.

Güzel’in tutuklanmasına ilişkin hakimlik kararında, ”Şüphelinin tüm aramalara rağmen bulunamaması üzerine hakkında yakalama kararı çıkarılmış ve bu karara istinaden ifadesinin alınmış olmasıyla, eylemin sabit görülmesi halinde alması muhtemel ceza miktarı da dikkate alındığında kaçma şüphesi bulunduğu anlaşıldığından tutuklamanın ölçülü olduğu” belirtildi.

Güzel, İstanbul’dan 59 DG 606 plakalı araç ile Edirne’ye giderken Silivri’deki bir dinlenme tesisinde, “göçmen kaçakçılığı”, “resmi belgede sahtecilik” ve “konut dokunulmazlığını ihlal” suçlarından kaydı olan sürücü Aladdin G. ile “terör örgütü propagandası yapmak”tan kaydı bulunan Fırat D. ile birlikte yakalandı.

Yakalandığı sırada Güzel’in üzerinden sahte pasaport ve “evden hırsızlık” kaydı bulunan “Mehtap Şahan” adına düzenlenmiş sahte kimlik çıktı.

Güzel’in emniyete getirilişi sırasında saçının boyalı olduğu ve tanınmamak için cerrahi maske de taktığı görüldü.


Etiketler: 25 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.