Hayat Van Eck Şanlıurfa’da

Hayat Van Eck Şanlıurfa'da

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, sinema salonlarına gidemeyen vatandaşlar için açık havada arabada sinema etkinliği düzenledi.
Şanlıurfa Fuar Merkezi otoparkına dev ekran kuran Büyükşehir Belediyesi, Cep Herkülü Filmini gösterime koyduğu ilk etkinlikte izleyicilere çeşitli ikramlar dağıtıldı.

Beyazgül’den Hayat Van Eck’e teşekkür

Etkinliğin onur konuğu olan filminin başrol oyuncusu Hayat Van Eck ile filmi izleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Hollanda asıllı Türk oyuncu Hayat Van Eck’e bir şükran plaketi de sundu.

Arabalı sinema gösteriminin Şanlıurfa’da ilk kez düzenlendiğini kaydeden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Naim filmi için bir araya geldik. Pandemi dönemine girdiğimiz bu dönem, içimize kapanıp her şeyin bitmesi, her şeyin çabucak geçmesini beklemenin zamanı olmadığını düşündük. Etkinliklerimizi pandemiye uygun olarak geliştirdik bu gece de genç arkadaşlarımız böyle bir araç içerisinde açık hava alanında film oluşturdular. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ekip olarak her çalışmanızı, projemizi, etkinliğimizi günümüzün koşullara uygun hale getirerek sizlere sunma gayreti içeresindeyiz. Hayat devam ediyor ve bu hayatta Şanlıurfalılar var, gençler, çocuklar, büyükler var. Bu şekilde etkinliklerimizi günün şartlarına uygun olarak devam ettireceğiz” söyledi.

“Şanlıurfa’ya ilk defa geliyorum ama son olmayacak.”

Şanlıurfa’ya ilk kez geldiğini ve Urfa’yı oldukça beğendiğini dile getiren ünlü oyuncu Hayat Van Eck ise, “Şanlıurfa’ya ilk defa geliyorum ama son olmayacak. Buranın acısına, tarihine ve kültürüne aşık oldum resmen. Beni buraya davet eden Büyükşehir Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bu filmde sadece Naim Süleymanoğlu’nun hayatını değil tüm bir toplumun Bulgaristan Türklerinin, göçmenlerinin sadece Türkiye göçenlerinin değil tüm dünyadaki göçmenlerin neler yaşadığını ve neler hissettiğini gördük. Bir insan gerçekten sevdiği ve inandığı şeye tutunduğu zaman başaramayacağı hiçbir şeyin olmayacağını gösteriyor” dedi.

 

#Sanat Haberleri

#Google Haber


Etiketler: 602 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir